Letos poprvé vyslal Bivoj svůj tým elévů na zakušenou do moravských luhů a hájů, poměřit se s nejlepšími hráči z Moravy. V konkurenci 29 týmů kluci opět nenašli přemožitele a přivezli si domů cenné zkušenosti a další velké turnajové vítězství. Po cestě za pohárem pro vítěze porazili kluky z Tatranu, Sparty, Hattricku nebo Otrokovic.

Do Brna jsme vyráželi s minimem zkušeností s pětkovým florbalem, protože v ústeckém regionu hrají elévkové výhradně systémem 3+1. Pro kluky ročníku 2011 to byli dokonce 1. zápasy na velké hřiště v životě. Kluci se na velké hřiště velice rychle adaptovali, jejich výkon stoupal zápas od zápasu a s přehledem ovládli skupinu E.

Do všech utkání včetně těch vyřazovacích utkání trenéři pokaždé nasadili do hry všechny hráče všech 3 formací včetně druhého golmana, který zápas zrovna nechytal. O to více si ceníme turnajového vítězství a výkonů, které kluci na tomto dlouhém čtyřdenním turnaji předvedli. Ověřili jsme si, že naši kluci jsou celkově velmi dobře fyzicky připraveni, což se projevilo především ve čtvrtfinále proti Hattricku. Naopak, co se týče herního projevu na velkém hřišti a psychické odolnosti máme ještě co dohánět :)

A jak viděli průběh turnaje elévů pořadatelé? 

Akční průběh nechyběl ani v kategorii elévů, kde bylo dost adeptů na medaile. Ve vyřazovacím systému, ale mohli uspět pouze někteří. Do finále se nakonec probojoval Litvínov, který jasně rozstřílel Rudnou i Hattrick a přetlačil Spartu v nájezdech. Ve finále ho vyzvaly Otrokovice po cestě přes Tatran, Bulldogs a Gullivers. Souboj o zlato lépe rozehrál Litvínov, jenž se ujal vedení 4:0. Panthers ovšem začali dotahovat a ve druhém poločase ještě nemohli být Severočeši úplně v klidu. Otrokovice se ale nepřiblížily více než na rozdíl 2 branek a podlehly 3:5. Bivoj zaznamenal cenné turnajové prvenství.

Pořadatelům ještě jednou děkujeme za skvělou akci a hráčům i trenérům držíme palce v dalších florbalových kláních.