O víkendu 12.-13.9.2020 se zúčastnili elévové SK Bivoj Litvínov florbalového turnaje Gorila 2020 v Plzni. I přes nepříznivou společenskou situaci, za které se turnaj konal, je na místě ocenit organizaci a zajištění všeho okolo turnaje ze strany domácích pořadatelů. V konkurenci 12 týmů si naši hráči rozhodně nevedli špatně. Postavili jsme do soutěže 2 týmy tak , aby co nejvíce dětí získalo zkušenosti z turnajů a mělo možnost si zahrát i s týmy, které v regionální ligové soutěži na hřišti nepotkáváme. 

Tým SK Bivoj Litvínov 1 složený z hráčů ročníku 2010 ( Arazim M., Arazim T., Lukáš, Šabaka, Šuta, Vácha, Zlata) nepoznal během turnaje hořkost porážky. V semifinále i napodruhé kluci na turnaji porazili ambiciozní Karlovy Vary a ve finále přehráli tým Acema Sparta Praha Girls (složený z hráček vyšší věkové kategorie) 16:5 a získali pohár pro vítěze pro rok 2020. Nejlepším hráčem litvínovského týmu ve finále byl vyhlášen Filip Lukáš. Malou odměnu si odvezli domů i trenéři vítězného týmu.

Druhý tým Sk Bivoj Litvínov 2 byl složený z hráčů ročníku 2010, 2011 a 2012, a nebýt menší zkušenosti jejich hráčů z podobných zápasů došli by i oni v turnaji daleko. Bohužel prohra ve čtvrtfinále s týmem Tigers Praha je dále nepustila. I tak ale předvedli velkou bojovnost a nasazení a v budoucnu si určitě i oni nějaké to finále zahrají.

Vedení klubu, trenéry, hráče i rodiče mohou těšit slova hlavního pořadatele turnaje na naší adresu “ máte skvělý florbalisty, tak třeba příště dorazíte znovu”.

Autor: Jan Šuta