Začátek sezony 2021/2022 pro nás začal již v létě soustředěním v Sušici, kde jsme chtěli docílit zlepšení kondice a semknutí týmu, což se nám po všech stránkách povedlo. Situace se nám zkomplikovala bohužel hned na začátku září, kdy nám odešlo z různých důvodů 5 hráček. Nicméně jsme šli do sezony s tím, že každá hráčka se dá nahradit a i s menším počtem budeme bojovat o dobré umístění v tabulce. 

Polovinu naší sezony hodnotím kladně i přes to, jaké máme umístění v tabulce. Holky se postupně zlepšují a hlavně dávají, jak na trénincích, tak v zápasech 100% nasazení.  To je pro nás zárukou toho, že se budou ve druhé polovině sezony dále zlepšovat. V letošním tréninkovém cyklu jsme se v první polovině roku zaměřili především na techniku hole a fyzickou kondici. Na podzim jsme pak začaly zapojovat více herních cvičení, jak pro rozvoj obranných tak útočných návyků. Problém, který nás v této složité době tíží je užší kádr. Ale i na tom se dá stavět, vytvořili jsme zdravé jádro, které postupně doplňujeme o holky, které mají o florbal jako sport, opravdu zájem. Do budoucna máme velké plány a věříme, že vše vyjde jak má a následující sezona bude už v optimálním počtu. V krátké době vybudujeme skvělé zázemí pro tým a budeme s holkama super parta. My trenéři pro to uděláme MAXIMUM! V našem tříčlenném realizačním týmu má každý svůj úkol. Jan Rudolf má na starosti naše brankářky, kterým se dostatečně věnuje na trénincích. Posouvají se dál ve svých dovednostech. Tereza Šalátová má za úkol holky zdokonalovat v technice a herním myšlení a předává jim zkušenosti ze své florbalové kariéry, kterou si mimochodem prošla celou u SK Bivoj Litvínov. Já, Petr Šalát mám na starosti komplet chod celého týmu, včetně dokumentace a samozřejmě s oběma trenéry se snažím vybudovat skvělé prostředí pro naše hráčky.

Za všechny dorostenky a trenéry přejeme všem Bivojkám i Bivojům i našim soupeřům, krásné a pohodové Vánoce a šťastný nový rok.

Hlavní trenér: Petr ŠALÁT