Do Prahy se vypravilo 19 dětí rozdělených do dvou týmů podle věku a také podle docházky. Vzali jsme i tři úplné nováčky, pro které to byl vůbec první florbalový turnaj.

Kluci se na turnaj v Praze moc těšili a jak sami potvrdili při po turnajovém posezení s trenéry, kde si povídáme, co jim šlo a co nešlo při turnaji nebo v jednotlivých zápasech … prý jim nešlo usnout večer před odjezdem… , jak moc se těšili :)

Na některých to bylo bohužel při prvních utkáních vidět. Naštěstí jenom chvilku.

Oba týmy odehrály 6 utkání s novými zajímavými soupeři a oba týmy hrály o medaile. Zatímco ti starší, ročník 2009, projeli základní skupinou jako nůž máslem a klopýtli až v posledním utkání a jasně postoupili ze skupiny do semifinále. Mladší kluci, ročník 2010, postoupili do závěrečných bojů o medaile, až díky překvapivé remíze s favorizovaným týmem z Tatranu.

V Bojích o medaile bylo ale vše jinak. Starší kluci ztratili oba dobře rozehrané zápasy a skončili na 4. místě. Zato mladší kluci se do toho opřeli a při finálové odvetě s Tatranem předvedli fantastický výkon a jasně zvítězili.

Komentář hlavního trenéra Elevů Jana Šuty:

"Výsledky samozřejmě nejsou to nejdůležitější, ale kluky vítězství, poháry i bonbony určitě potěšili. Nás trenéry především potěšilo odhodlání a statečnost, s jakým mladší kluci nastoupili do rozhodujícího utkání se soupeřem, ze kterého měli v kabině veliký respekt. Pochvalu za předvedené výkony zaslouží všichni hráči z obou týmů", dodal uznale trenér.

Komentář šéftrenéra mládeže Tomáše Arazima:

"Takto výjimečný výsledek jsme na tomto turnaji v žádném případě nečekali, protože jsme měli dva relativně vyrovnané týmy a navíc v obou týmech hrál v poli po celý turnaj vždy i druhý golman, který zrovna nechytal, včetně semifinále i finále :) Chtěli jsme ať se děti hlavně co nejvíce hýbou, a že toho pohybu bylo v neděli požehnaně".

Výsledky SK BIVOJ BLACK 2010

Draci modří 6:4

K.Vary Akademie 4:6

Vosy Praha 10:2

Tatran Střešovice Red 8:8

Semifinále: Draci žlutí 11:7

Finále: Tatran Střešovice Red 15:8

Výsledky SK BIVOJ YELLOW 2009

Tatran Střešovice Black 11:2

Florbal Sokolov 10:2

Florbal Mladá Boleslav 12:5

Draci žlutí 1:5

Semifinále: Tatran Střešovice Red 7:13

O 3.místo: Draci žlutí 4:8