Ahoj Petře, jak vnímáš svou novou roli hlavního trenéra?

Tak určitě je to velká výzva. Florbal mne baví, proto jsem do toho šel a s Honzou i Mírou se dobře doplňujeme.  Myslím si, že máme holkám, co dát a někam je posunout. S Honzou jsme získali před sezonou trenérské licence C a díky pravidelným přípravám tréninků jsme se trenérsky posunuli minimálně o dva, možná tři levely výše.

Jak bys aktuálně zhodnotil svůj  nový tým?

Máme v týmu pár výborných hráček, ale zároveň i pár skoro začátečnic. Obecně si myslím, že by v tomto věku už  mohly být holky komplexnější hráčky. Jelikož jsem tento tým převzal ve stavu, v jakém byl, tak naše tréninkové zaměření před sezonou mělo jasnou náplň a to bylo: “ projít si s holkama vše od začátku a opravit/vytvořit pevné základy, na kterých nyní můžeme stavět“.

V čem vidíš rezervy nebo zásadní nedostatky?

Hlavně v tréninkových prostorech, co se týče našich domácích tréninků. Byli bychom rádi, kdyby jsme měli i v sezóně více tréninků na hale u Koldumu, jelikož je zřejmé, že Dorostenky už patří do kategorie hráček, které potřebují odpovídající prostor a čas pro kvalitní trénování. Doufáme, že se co nejdříve povede vedení našeho klubu uskutečnit s vedením města projekt, o kterém se pomalu začíná mluvit - postavit novou tréninkovou halu pro mládež.

Jak se Vám povedl vstup do sezony?

Holky jsou vnímavé a snaživé a každá rychle pochopila, kde může přidat. Zásadní nedostatky jsme rychle odstranily a holky se o svých možnostech přesvědčily už v přípravném utkání před sezonou v Chomutově, kde děvčata zazářila a ukázala, že když budou makat a budou jako jeden tým a držet pospolu, mohou hrát hodně vysoko. Je veliká škoda, že přišlo nařízení vlády (Covid-19), protože sotva jsme začali, s mým asistentem a s holkama pořádně trénovat přišla pauza.

Že jsme na správné cestě, jsme se přesvědčili hned v úvodním dvojzápase v Ustí nad Labem. Kde jsme sice první zápas prohráli, ale ve druhém už jsme ukázali, že umíme použít ve hře to, co jsme natrénovali a povedlo se nám díky tomu zvítězit.

Máte nějaký výkonnostní cíl?

Náš cíl je jasný, hlavně udělat z holek super tým, který bude podávat skvělé výkony. A pokud půjde letos vše dobře, začne se znovu hrát a holkám se vyhnou zranění, chceme si zahrát v play off.

Chtěl by jsi něco vzkázat ostatním členům klubu nebo florbalové veřejnosti?

Ať už jsou všechna opatření vládou, co se týče sportu konečně zrušena a všichni můžeme začít opět plnohodnotně trénovat. My budeme poctivě makat a budeme se posouvat výše a výše. Holky musejí být co nejdříve a co nejlépe připravené na nejvyšší vrcholovou soutěž juniorek“.

S pozdravem Hlavní trenér Bivojek Dorek  Petr Šalát