Tuto neděli vyrazilo přes 30 Bivojů rozdělených do 3 týmů na tradiční mládežnický turnaj v Děčíně. Letos premiérově pořádaným pod širým nebem. Tento turnaj je specifický svým hodnocením, kdy se sčítají výkony dětí ve všech kategoriích a na konci jsou vyhlášeni nejen dílčí vítězové kategorií, ale také nejlepší klub.

Turnaje se letos zúčastnily s výjimkou Liberce a Teplic všechny významné kluby ze severu Čech. Florbal Ústí, Florbal Chomutov, Wings + Vipers Most, Tatran Podbořany, ASK Lovosice, FBC Česká Lípa, SK Bivoj Litvínov a samozřejmě domácí FBC Děčín, který pozval i své hokejové kamarády z HC Děčín, kteří svými výbornými výkony zaskočili nejednoho florbalistu a svou bojovností a důrazem okořenili celý turnaj.

Také Bivojové byli vidět i slyšet. Hrálo se, fandilo se, vyhrávalo i prohrávalo. A jak to celé dopadlo? No přeci dobře, nepršelo  :)

Letos mírně podceňovaná přípravka s minimem turnajových zkušeností zvítězila překvapivě jednoduše ve své kategorii. Ve skupině ani ve vyřazovacích bojích nepoznali nejmenší Bivojové přemožitele a mohli se radovat ze svého prvního turnajového vítězství.

Záložní tým elevků potvrdil kvalitu široké Bivojské základny v této kategorii a hrdě dokráčel ve šlépějích svých předchůdců až do finále. Ve finále těsně podlehl předloňskému vítězi STRA KIDS  z Lovosic. Elévové statečně bojovali až do konce a obsadili skvělé 2. místo. 

Nejlepší elévky jsme letos vůbec nešetřili a připravili pro ně křest ohněm a sice možnost srovnání se staršími hráči. Kluci se neztratili, vyhráli svou skupinu, ve čtvrtfinále si poradili s Chomutovem a nestačili až v semifinále na výborné individuality a pozdější vítěze kategorie mladších žáků z Ústí. V souboji o 3.místo  pak už fyzicky a možná i psychicky vyčerpaní elévové nezopakovali svůj výkon ze skupiny a kluci z HC Děčín jim porážku ze skupiny oplatili se vším všudy.  Litvínovští elévci doplnění třemi mladšími žáky skončili v silné konkurenci na skvělém 4. místě. 

Největší překvapení pak bylo pro všechny děti vyhlášení celkového vítěze turnaje STAR KIDS DC OPEN 2021 a předání obrovské putovní trofeje do rukou kapitána nejmladšího týmu Bivojů.

Všem zúčastněným hráčům i trenérům  gratulujeme a držíme palce v dalším snažení.