To že soutěžní starty Bivojů nejsou pro skalní fanoušky nic jednoduchého se potvrdilo i v tomto soutěžním ročníku. Kdy se litvínovští střetli s celkem z Benešova. Obě mužstva nastoupila do utkání posílena o borce se zkušenostmi z nejvyšší domácí soutěže.Do zápasu nastoupili lépe domácí, když se poprvé v dresu černožlutých prosadil dobře hrající Pik. To však bylo do konce úvodní dvacetiminutovky vše a nastal doslova black-out domácích hráčů, který nezastavilo ani stažení na dvě formace. Třetina tak skončila hrozivým skóre 1:6.

Do druhé třetiny Bivojové vystřídali brankáře, když se do branky postavil Vybíral dále upravili formace a celkově zlepšili hru. Odměnou byla vyrovnaná třetina 1:1. Do kabin se šlo za stavu 2:7 z pohledu domácích, před kterými byl do závěrečné dvacetiminutovky nelehký úkol vsítit alespoň pět branek a žádnou neinkasovat.

To se ovšem nestalo, když už domácí snížili, přišlo přísné vyloučení, které ještě nesportovním chováním umocnil jinak dobře hrající Jireček. Z následné přesilovky se hosté dvakrát prosadili a bylo definitivně po zápase. Aby to nebylo pro domácí málo před odjezdem stihli hosté skórovat ještě dvakrát. Výsledek, debakl pro domácí 3:11.

“Určitě jsme takový výsledek nečekali. Benešov nás předčil ve všech činnostech. Pozitiva se hledají těžko, někteří hráči se bohužel nezachovali příliš týmově a v klíčových momentech nás nepodrželi. Kladně se dá hodnotit několik individuálních výkonů, jako například výkon juniora Jupy, ale to je v kolektivním sportu málo. Věřím, že do dalších zápasů si vezmeme náležité poučení”. Zhodnotil zápas kouč Petr Globočník