Vstup do utkání se litvínovským vydařil, když poměrně brzy vedli po zakončení Strejčka 1:0. Do poloviny úvodního dějství byli mírně lepším týmem a mohli jít dokonce do dvoubrankového vedení, když po pohledné souhře 1. formace trefil Vitvar spojnici. Poté však hosté ze severu Čech vypadli na 10 minut ze zápasu, kdy kupili v obraně jednu chybu za druhou. Třetina tak na místo vyrovnaného střetnutí vyzněla jednoznačně pro domácí v poměru 4:1 pro Traverzu.

Ani úvod druhé dvacetiminutovky hostům nevyšel a domácí pokračovali v navyšování vedení až do stavu 6:1. Poté se konečně vrátili hosté do zápasu, když se prosadil dobře hrající Pik a za chvíli na to se k němu přidal neméně dobře hrající Jupa a to hned dvakrát. Pokračující nápor hostí, který několikrát skončil až na tyči domácí svatyně, zastavil až timeout Traverzy. Nebýt opětovného výpadku v koncentraci, byl by rozdíl před druhou přestávkou dvě branky, takhle šli černožlutí do kabin opět s tříbrankovým mankem.

Úvod třetí třetiny patřil domácím, kteří poměrně jednoduše opět navýšili na rozdíl 5 branek, ale hosté se nehodlali vzdát předčasně a po timeoutu vrhli všechny zbývající síly do útoku, což vedlo k tomu, že se na domácí dotáhli až na dvě branky. V závěrečné hře bez brankáře už další gól vstřelit nedokázali, naopak domácí zatloukli pomyslný poslední hřebík do bivojské rakve. Konečné skóre 10:7 z pohledu domácí Traverzy Mukařov.

Komentář trenéra domácích Petra Globočníka: "Je velká škoda, že jsme druhý zápas po sobě prohráli již v první třetině. Klukům patří velký dík za to, že zápas přes nepříznivý stav nevypustili a ukázali, že florbal hrát umí. Tým ukázal velký potenciál a pokud se nám podaří vyvarovat výpadkům v utkání, první body na sebe nenechají dlouho čekat. Kromě hráčů v poli Pika a Jupy bych rád vyzdvihl výkon gólmana Matěje Chábra, který nás držel přes množství příležitostí soupeře dlouho ve hře."