úterý 18.12.2018

Bivojové na domácím hřišti konečně za tři body

Litvínovské hráče čekal o víkendu hezky posílený soupeř z Prahy, Start Praha.

Bivojové, kteří také posílili o dva staronové hráče, byli v úvodní polovině zápasu vcelku vyrovnaným soupeřem favorizovanému Startu, a hlavně drželi bezbrankový(!) stav. V polovině zápasu se sice Startu podařilo vstřelit první branku, ale od té doby vypadali na hřišti lépe domácí borci.

Rychle vyrovnali, a dále se tlačili do útoku.

Startu se ještě jednou (a naposledy) podařilo skórovat ve třetí třetině. Nutno podotknout, že obě branky Startu vstřelili hráči, kteří v superfinálových zápasech v O2 aréně vyhráli v letech 2016 a 2017 mistrovský titul pro Chodov.

Po druhé obdržené brance domácí ještě více zvýšili obrátky, a nejenom že vyrovnali, ale necelé tři minuty před koncem vstřelili rozhodující branku zápasu. A konečně tak brali doma tři body.

Bivoj Litvínov – Start Praha 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

branky (asistence):33. Tomáš Skalitz, 51. Viktor Hocelík, 58. Ondřej Tichý - 30. Filip Chmelíček, 46. Petr Pražák

Vyjádření trenéra:

„Bylo vidět, že jsme něco potrénovali. Pomohli nám oba noví hráči a brankář. Doufám, že budeme bodovat i posledním letošním zápase.“

Sestava:

B: Vybíral, Stojka

O: Skuhrovec, Vacín, Pecháček, Valtr, Sattler, Tichý

Ú: Hocelík, Jireček, Hulič, Procházka, Fanta, Skalitz, Strejček, Rybka, Krejčí, Pudil

Hejkal

V dalším zápase se Bivoj Litvínov představí v sobotu 22. prosince od 17:00 v dalekých Petrovicích u Karviné.

Na domácím hřišti pak až první sobotu v lednu, kdy bivojové přivítají Ostravu.