úterý 15.1.2019

Bivojové na domácím hřišti vítězně i potřetí v řadě

Bivojové za poslední čtyři zápasy získali více bodů než za předchozích patnáct.

Litvínovské hráče tentokrát čekal staronový prvoligista z Českých Budějovic, který v celé sezóně předvádí pěkné výkony, což potvrdili i o den později, když zvítězili na hřišti loni extraligového Ústí nad Labem.

Zápas byl od samého začátku naprosto vyrovnaný. Budějovice pokaždé odskočili o jednu branku a Litvínov srovnával. To se změnilo až ve 46. minutě, když šli bivojové poprvé v zápase do vedení 5:4.

Budějovice však dokázali srovnat na 5:5, a poté i v poslední minutě při power-play na 6:6.

V prodloužení měli jasně více ze hry domácí. O bodu navíc z prodloužení nakonec rozhodl Sattler, pro kterého to byl poslední zápas v litvínovském dresu. Naopak první zápas v litvínovském dresu absolvoval brankář Chyna, a nutno podotknout, že k vítězství také pomohl nemalou měrou.

Bivojové tedy za poslední čtyři zápasy získali více bodů než za předchozích patnáct. Vyšvihli se tím na dvanácté místo pouhý bod za jedenáctou Ostravu. Je vidět, že jdou po správné cestě a snad i správným směrem.

Bivoj Litvínov – České Budějovice 7:6p. (1:2, 2:2, 3:2, 1:0)

Branky: 7. Lukáš Pudil, 23. Michal Skuhrovec, 29. Daniel Hulič, 44. Oldřich Jireček, 46. Ondřej Tichý, 53. Michal Skuhrovec, 62. Tomáš Sattler - 3. Michal Matějček, 17. Radek Hanák, 23. Jan Staněk, 30. Daniel Drobiš, 49. Radek Hanák, 60. Jan Procházka

Vyjádření trenéra:

„Vypadá to, že jsme někdy ke konci listopadu nastoupili na správnou cestu v pojetí naší hry. Bohužel nás trápí náš hodně úzký kádr. Nicméně v tom musíme pokračovat, stále je plno věcí, na kterých musíme zapracovat.“

Sestava:

B: Chyna, Vybíral

O: Skuhrovec, Vacín, Valtr, Rybka, Krejčí, Sattler

Ú: Hocelík, Jireček, Hulič, Procházka, Vitvar, Skalitz, Strejček, Pudil, Tichý, Fanta

Skořepa, Jireček, Pecháček

V dalším zápase se Bivoj Litvínov představí v neděli 20. ledna od 17:00 na hřišti vedoucích pražských Black Angels. Na domácím hřišti pak v pátek 25. ledna, kdy bivojové od 20:00 přivítají v regionálním derby Ústí nad Labem.