sobota 19.1.2019

4+1 otázek - Vaše pravidelná dávka Bivojství

Tomáš (Saty) Sattler se za Bivoj poprvé představil 5.11.2017

Celkem odehrál ve žlutočerném dresu 32 zápasů a podílel se na důležité záchraně první ligy v sezóně 2017/2018. Nyní však jeho kroky míří zpět do mateřského klubu Florbal Ústí.

#15
Post: Obránce
Výška: 186cm
Váha: 80kg
Hůl: levá

V zápase proti FBC Štíři Č. Budějovice se Saty stal nejlepším hráčem, když nasbíral 3 body za gól a dvě asistence. Právě Satyho gól rozhodl prodloužení toho velmi důležitého utkání.

V letošní sezóně to byl tvůj teprve druhý start za Bivoj a jako obránce jsi v utkání zaznamenal 3 kanadské body za jeden gól (vítězný) a dvě asistence. Doufal si v takový návrat na hřiště?

Popravdě jsem v to nedoufal. Po půlroční pauze jsem byl rád, že jsem popadl vůbec dech. Nicméně florbal mě opět začal neskutečně bavit, takže jsem neměl ani pomyšlení na nějaké fyzické vyčerpání.

Utkání se Štíry bylo velice vyrovnané. Nikomu se nepodařilo odskočit o více než jednu branku, navíc jste celý zápas dotahovali. Zlomit se to povedlo až ve třetí třetině, kde jste otočili skóre na 6:5. Jak těžké je hrát takhle vyrovnané utkání?

Vyrovnaná utkání jsou vždycky náročná. Navíc asi dvakrát, když jsme dokázali vstřelit vyrovnávající branku, jsme následné střídání opět inkasovali. Ve třetí třetině se nám poprvé podařilo dostat se do vedení, ale bohužel těsně před koncem jsme opět inkasovali, a tak se muselo prodlužovat.

Nakonec jste inkasovali branku 39s před koncem základní hrací doby a byl jsi u toho. Co se tam stalo?

Bohužel jsem byl u toho. Velice špatná komunikace, kdy jeden hráč zatáhl balónek a téměř čtyři hráči jsme jen pozorovali, co s míčkem provede. Nakonec nás prostřelil všechny, včetně gólmana. Za takového stavu a půl minuty před koncem, nesmíme dovolit, aby hráč vystřelil, natož, aby projel čtyři hráče. Naštěstí prodloužení se vydařilo a dva body jsou taky důležité.

Bylo těžké najít motivaci k utkání, když jsi věděl, že je to tvé poslední utkání za Bivoj?

Právě naopak, bral jsem to jako takový rozlučkový zápas s klukama a hrozně jsem si přál se s nima rozloučit nějak přínosně. Asi nikdy jsem za mužskou kategorii neměl v zápase více jak jeden bod a najednou vítězný gól a dvě asistence. Mám z toho do teď dobrý pocit.