středa 23.1.2019

Bivojové sahali po bodech na hřišti lídra soutěže

Bivojové se představili v hale v pražských Čakovicích, která je domovským stánkem pražského týmu Black Angels, který je v čele prvoligové tabulky a má oproti omlazenému litvínovskému Bivoji téměř čtyřicetibodový náskok. Favorit se tedy tentokrát mohl hledat snadno.

V samotném zápase šli bivojové překvapivě do vedení již v šestnácté vteřině zásluhou Hocelíka. Domácí však v polovině první třetiny zvyšovali na 3:1 a vypadalo to na jasnou záležitost. Bivojové se však po menším pohovoru zvedli a začali se na hřišti svému soupeři vyrovnávat.

Ve druhé třetině se bivojové nadále víceméně úspěšně snažili herně vyrovnat svému soupeři. Přestože již prohrávali 6:2. Dokázali snížit na 6:3, a v závěru prostřední části pak také dokázali neproměnit hned dvě trestná střílení. Do třetí třetiny bivojové stáhli svoji sestavu a pět minut před koncem snížili na jedinou branku (6:5). Domácí sice znovu odskočili, ale bivojové v power-play necelou minutu před koncem opět snížili na jednobrankový rozdíl (7:6). V závěru bivojové hráli bez brankáře znovu, dostali se i do šancí, ale poslední branku utkání vstřelili domácí hráči.

Bivojové i přes porážku znovu ukázali, že se jim poslední zápasy herně i výsledkově daří. Vypadají, že konečně vědí, co chtějí hrát, a i ve třetím letošním zápase ve třetí třetině přehráli svého soupeře.

Black Angels - Bivoj Litvínov 8:6 (3:2, 3:1, 2:3)

branky: 3. Jakub Hromada, 8. Jan Hněvkovský, 11. Daniel Ludvík, 27. Jaroslav Král, 33. Jan Hněvkovský, 35. Jakub Boček, 55. Matěj Boček, 60. Jakub Hromada - 1. Viktor Hocelík, 19. Ondřej Tichý, 38. Michal Skuhrovec, 41. Tomáš Straka, 54. Ondřej Krejčí, 60. Daniel Hulič

Vyjádření trenéra:

„Těžký zápas. Domácí prokázali svoji nespornou kvalitu. Nám chyběli čtyři hráči základní sestavy začínající na Pé, ale PoPrvé se představili oba bratři Cveklové ročníky 2000 - a vůbec nezklamali. Nicméně i všichni ostatní hráči se ukázali v dobrém světle, a doufáme že v tom budou pokračovat. Další víkend nás sice čekají soupeři z horních pater tabulky, ale v obou zápasech se určitě pokusíme minimálně bodovat, hlavně v tom s Ústím.“

Sestava

B: Chyna, Stojka

O: Skuhrovec, Vacín, Valtr, Krejčí, Rybka, Cvekl O.

Ú: Fanta, Strejček, Hulič, Hocelík, Tichý, Skalitz, Jireček, Mandelbaum, Cvekl Š.

Skořepa

V dalších zápasech se Bivoj Litvínov představí nejprve na domácím hřišti v pátek 25. ledna od 20:00 hodin v krajském derby s Ústím nad Labem. V neděli 27. ledna se pak vydají do Brna, kde se utkají s průběžným druhým celkem první ligy, s Hattrickem Brno.