čtvrtek 21.2.2019

Slovan Havířov - poslední 26.kolo - sobota 23. února od 18:00

 
 
 

Tuto sobotu přivítá litvínovský Bivoj na svém hřišti dalšího účastníka první ligy Slovan Havířov.

Litvínovští hráči po poslední prohře v minulém kole na Kladně zůstali na vyrovnaném konci tabulky na posledním čtrnáctém místě o pouhý bod za třináctým Náchodem, o další tři body za dvanáctou Ostravou, a šest bodů ztrácí na jedenáctý Havířov. Karty jsou tedy před posledním kolem rozdány vcelku zřetelně, í když mají bivojové lepší skóre než všechny tyto tři týmy umístěné v tabulce nad nimi.

Poslední tým po základní části sestupuje rovnou do Národní ligy, celky na desátém až třináctém místě se spolu utkají o udržení ve dvoukolovém play-down.

Litvínovští bivojové musejí ve svém posledním zápase bezpodmínečně zvítězit, aby se probojovali do následného play-down.

Havířovští naproti tomu mají již jistou účast v play-down i soupeře (Ostravu), ale v Litvínově si mohou pojistit rozehrání série na domácím hřišti. Poslední zápasy mají navíc dobrou formu, když dokázali vyhrát tři z posledních čtyř zápasů.

Bivojové oproti tomu poslední tři zápasy prohráli, potom co hned v šesti po sobě jdoucích zápasech také ukázali svojí kvalitu.

Do litvínovské sestavy se po menším zranění vrací kapitán Hocelík, což by mohla být dostatečná vzpruha pro návrat ke kvalitním a zodpovědným prosincovým a lednovým výkonům. Chybět bude stále zraněný Pecháček a nově i Krejčí, ale to by nemělo ostatním hráčům nijak bránit v předvedení nadšeného výkonu, a touze po vítězství a postupu do prvoligového play-down.

- Textový online přenos

- Video online

V prvním vzájemném zápase v listopadu v Havířově vyrovnávali oslabení bivojové na začátku třetí třetiny na 2:2 a měli další šance, ale v závěrečné desetiminutovce pětkrát inkasovali a Havířov nakonec zvítězil 7:2.

Následné play-down se rozehraje o víkendu 9. a 10. března, bivojové by se v případě postupu představili na domácím hřišti o dalším víkendu 16. a 17. března.

Redakce
orion platinum natural město Litvínov titan multiplast greiner packaging itm mostWilliam Art