úterý 2.4.2019

Skvělý výsledek družstva mladších žáků - black

O tomto víkendu, přesněji v sobotu 30.3., pořádalo naše družstvo mladších žáků black turnaj pátého výkonnostního koše v naší domovské hale na Koldumu. Během sobotního dopoledne přijeli změřit s naším týmem síly družstva z České Lípy, Jablonce nad Nisou a Jirkova.

Prvním týmem, který nastoupil proti našim borcům byli kluci z Lípy. V prvním poločase naši hráči plnili všechny taktické pokyny a to bylo vidět na předvedené hře a tím pádem na velice příznivém poločasovém výsledku, který byl v poměru 3 : 0 pro naše družstvo. Tento výsledek nejspíše náš tým uspokojil, a naopak kluci ze soupeřova týmu zvýšili obrátky a boj o výsledek nevzdali. Naše nekoncentrovanost a nejspíše i strach o výsledek znamenal vyrovnání stavu na 3 : 3 a to zvýšilo tepovou frekvenci jednak trenérům, tak i divákům, kteří přišli povzbudit náš tým. Tato vypjatá situace však náš tým nepoložila a ukázal se silný charakter našich hráčů, kdy s vysokým nasazením vsítili vítěznou branku a tím završili utkání prvním vítězstvím na turnaji v poměru 4 : 3. Je nutné náš tým pochválit za bojovnost a dobré vyzdvihnout hráče Vojtu Cibulku, který v zápase vsítil dvě branky, a to i branku vítěznou.

Jelikož naši pořadatelé připravili na turnaj dvě hrací plochy, prodlevy mezi jednotlivými utkáními byli velice krátké a po prvním utkání jsme nastoupili k dalšímu souboji po přibližně 20 minutách, které jsme využili v šatně na vyzdvihnutí dobrých a špatných momentů z prvního utkání. V druhém souboji nás čekal tým z Jablonce, který své první utkání také vyhrál nad týmem Jirkova v poměru 6 : 3. To v nás vzbuzovalo respekt k týmu soupeře, ale ničeho jsme se neobávali a na hřiště jsme vlítli s velkým nasazením což pramenilo v poločasový výsledek 5 : 1 v náš prospěch. Vzhledem k tomu, že tým z Jablonce na Nisou přijel pouze s jedním hráčem na střídání a před naším utkáním svedl těžký zápas s Jirkovem, pohlídali jsme si i druhý poločas a vsítěním čtyř dalších branek jsme finální skóre uzavřeli v poměru 9 : 1. Je nutné poděkovat našim hráčům za střeleckou produktivitu a před naším soupeřem smeknout za velice fyzicky náročné utkání pro jejich hráče.

V posledním utkání se rozhodovalo o tom, zdali navážeme na předchozí zápasy výsledkově a celý turnaj ovládneme. Tým Jirkova nám však chtěl cestu k celkovému vítězství ztížit a nabudilo ho i vítězstvím nad týmem České Lípy v poměru 6 : 3. Toto se také projevilo v prvním poločase, kdy jsme se k velkým šancím nedostávali a i to málo co jsme měli jsem neproměnili. Tým Jirkova nás vyučoval v rychlých protiútocích, které s přehledem proměňoval. Poločasový výsledek 3 : 1 v náš neprospěch a hlavně naše předvedená hra nám do druhého poločasu položila těžký úkol výsledek otočit. Trenéři museli tým nejprve uklidnit, ale i namotivovat, aby hráči do posledních 12. minut vložili zbytky sil, a hlavně bojovností zlomil nepříznivý výsledek. Náš brankář Ríša Weps dostal od trenéra jasný pokyn, a to ve druhém poločase nepustit již žádný gól. Druhý poločas byl z našeho pohledu naprosto úžasný. Nejenom, že Ríša splnil o co byl požádán a již nelovil ze své branky děrovaný míček, ale i celý tým svou silnou vůlí a bojovností výsledek otočil a vsítěním čtyř branek dovedl celé utkání k vítězství 5 : 3. Vedle týmového výkonu a nasazení je nutné vyzdvihnout i hráče Štěpána Vrzáka, který se na vítězství podílel úctyhodnými čtyřmi brankami a jednou asistencí, takže měl prsty ve všech gólech našeho týmu.

Krásný sobotní den byl pro naše hráče o to sladší, že zcela ovládli domácí turnaj a předvedenou hrou potěšili jak trenéry, tak i naše přítomné fanoušky. Touto cestou všem hráčům velice děkuji za jejich přístup, předvedenou hru, a hlavně bojovný kolektivní výkon. Máme na čem stavět a příkladným přístupem v tréninkových jednotkách se kvalita jednotlivců a celého týmu ještě zvýší. To budeme chtít předvést i v posledním turnaji, který nás v této sezóně čeká. Ještě jednou všem moc děkuji.