pátek 2.8.2019

Bivoj zahajuje spolupráci s Kanonýry

 
 
 

Nedávný přestup obránce Michala Skuhrovce z Litvínova ke kladenským Kanonýrům spustil i úzkou spolupráci mezi oběma kluby. Ta se bude týkat především hráčské výpomoci a trenérských stáží.

„Pro naše mladé hráče jsme hledali větší herní vytížení, než které budou mít jen u nás. Do Litvínova tak mohou jít na střídavé starty, což zdejšímu klubu pomůže, a nám zase pomůže, že se ti kluci vyhrají a získají další minuty v seniorském florbale navíc,“ popisuje sportovní manažer a trenér A-týmu Kanonýrů Jan Pazdera.

Litvínov bude v nové sezoně hrát Národní ligu, tedy o patro níže než působí Kladno. A posílení v podobě mladých Kanonýrů zdejší šéfové velmi vítají. „Po odchodu několika zkušenějších hráčů je pro nás velké plus, když náš kádr obohatí nadějní hráči z Kladna, kteří na oplátku získají důležité herní vytížení,“ říká hlavní trenér Litvínova Petr Globočník.

Spolupráce se však nebude týkat jen hráčů. Litvínov má zájem i o vzdělávání svých koučů, kteří budou do Kladna jezdit na stáže. Věnovat se jim bude Jan Pazdera, který slibuje: „Jsem trenérům plně k dispozici, budu otevřený, aby navnímali naše know how.“ Globočník s úsměvem přidává: „Věřím, že ho při trenérských stážích také něco naučíme. Teď vážněji: Oceňuji velmi korektní jednání Jana Pazdery a celé kladenské organizace. Myslím, že obdobná spolupráce mezi kluby je dnes nezbytná a je přínosem pro celý florbal.“

V budoucnu by se toto partnerství mohlo ještě rozšířit, například by mládežnické týmy Litvínova mohly pravidelně hrávat přípravné duely s těmi kladenskými. „Je pozitivní, že oba kluby vnímají, že spolupráce nemůže být výhodná jen pro jednu stranu, ale musí investovat oba, aby se posunuly dál. A my chceme, aby se oba kluby posouvaly dál,“dodává Pazdera.

Zdroj: Kanonýři Kladno

Ondřej Krejčí
SNOEKS platinum natural titan multiplast itm mostgreiner packaging město Litvínov orion