pondělí 23.9.2019

"A" tým se trápil v dalším kole proti Plzni

O uplynulém víkendu nastoupil Bivoj na hřišti FBC Plzeň do druhého utkání v sezóně. Ve svém prvním utkání podlehl vysoko Čelákovicím 3:10 a tak chtěl tým z výjezdu dovést první body v letošní sezóně. Už na začátku týdne však bylo jasné, že naplnit stanovený cíl nebude vůbec jednoduché. Kvůli různým indispozicím bylo z tréninkového procesu omluveno hned 6 hráčů v poli, další hráči nastupovali se zraněním a ani s účastí posil z partnerských klubů to nevypadalo dvakrát dobře. Nakonec se Bivojové vydali do Plzně na utkání se čtyřmi obránci, sedmi útočníky a dvěma brankáři.

Utkání se nevyvíjelo dobře od samého začátku. Domácí se poměrně rychle ujali vedení a to dokázali průběžně postupně navyšovat. Bivoj do konce druhé třetiny stihl odpovědět jen dvakrát. Po druhé se mezi litvínovské střelce zapsal Ondřej Tichý krátce po tom co se do branky postavil Pfeifer, který v 37 minutě vystřídal Vybírala. Přesto do konce druhé části Bivoj ještě inkasoval a tak po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 6:2 z pohledu domácích. Litvínovští mohli litovat neproměněných vyložených šancí, kterých do té doby nebylo zrovna málo. I přes handicap čtyř branek, se chtěli Bivojové v poslední třetině pokusit o zázrak.

Bohužel v úvodu posledního dějství opět nedokázali skórovat v několika příležitostech, které si dokázali vytvořit a naopak soupeř je trestal z většiny svých možností. Černožlutým navíc rychle docházely síly a domácí hrající na tři pětky zbytek zápasu naprosto opanovali. V poslední desetiminutovce se pak utkání proměnilo v exhibici a skončilo nakonec nelichotivým výsledkem 13:2.

“Do dalšího utkání musíme hodně zabrat, někteří hráči na soupisce si musí uvědomit, že hrát Národní ligu znamená hrát vrcholový sport a nejde k tomu přistupovat jako k nějakému kroužku. Nově zařadíme čtvrtý trénink v týdnu, kde se budeme zaměřovat na střelbu a další drily. I přes nedobrý výsledek děkuji za obětavý výkon hráčům, kteří na utkání v Plzni byli,” zhodnotil hlavní trenér Petr Globočník.

Další utkání odehrají Bivojové v domácí hale u Koldomu 28.9.2019 od 19:45 proti T.B.C. LUCERN Králův Dvůr.