pondělí 23.9.2019

Starší žáci Yellow bodovali v Kadani

Starší žáci zahájili sezonu v Kadani a s přehledem uhájili 2.koš. Po úvodní výhře nad FBC Liberec, zvítězili nad domácími Tuleni z Podbořan a v přímém souboji o postup pak mladí Bivojové nestačili na Chomutov.

SK BIVOJ LITVÍNOV – FBC LIBEREC "B" 12:4

V brance se představil Lukáš Mašek. Po nesmělém začátku, kdy se kluci hodně trápili s rychlým povrchem. Skóre otevřela dvojice Kocur-Vokáč, ale Liberec ihned srovnal. Dlouho se hrálo za vyrovnaného stavu. Hra se vyznačovala řadou nepřesností na obou stranách a hlavně váháním litvínovských střelců, kteří si s míčkem moc nerozuměli. Vše se zlomilo v 10. minutě, kdy jsme dvěma slepenými brankami odskočili a dostali na florbalky potřebný klid. Liberec sice ještě v úvodu 2.poločasu z individuální akce snížil na 2:3, ale pak už byl na hřišti jen jeden tým – SK BIVOJ LITVÍNOV. Kluci se ve 2. poločase prezentovali líbivými akcemi a kombinační hrou. Konečný výsledek 12:4 byl nad původní očekávání.

SK BIVOJ LITVÍNOV – TATRAN MOCNÍ TULENI PODBOŘANY 7-3

Do branky nastoupil ke své letošní premiéře Ríša Weps. Prostor na turnaji dostali všichni nominovaní hráči a nejzkušenější hráči Hruštinec, Vokáč, Kocur dostali na polovinu zápasu volno. Chtělo to opravdu pevné nervy a pevnou víru tento koncept udržet, protože jsme od 8 minuty prohrávali 1:3. Naštěstí jsme ihned korigovali z hole Chalupného na 2:3. Předvedená hra nebyla špatná, ale neproměňovali jsme šance a sami inkasovali. Zlomovým okamžikem bylo oslabení v závěru 1. poloviny, do kterého se zapojila trojice Vokáč, Kocur, Hruštinec. Chuť, se kterou se pustili do hry, byla elektrizující a výsledkem jejich aktivity byly hned dvě branky v oslabení a obrat v zápase. Ve 2.poločase jsme potvrdili papírové předpoklady a utkání dovedli do vítězného konce 7:3.

SK BIVOJ LITVÍNOV – FLORBAL CHOMUTOV 4:10

V brance se představil náš nejzkušenější gólman Lukáš Vostárek, kterého po zranění vystřídal Lukáš Mašek. V přímém souboji o postup, jsme na regionálního rivala nestačili v koncovce. Hra se celých 24 minut rychle přelévala nahoru a dolů (tak by měl zápas starších žáků vypadat!). V prvním poločase jsme si vypracovali rovnocenný počet šancí jako náš soupeř, ale ty jsme neproměnili. Naopak jsme v 1.poločase nabídli soupeři přesně 3 laciné góly a v 10.minutě jsme prohrávali již 1:5. To přidalo klid na florbalky Chomutova a naopak litvínovští střelci se těžko hledali. Zranění Vostárka a Hruštince klukům energii k obratu nepřidalo. Rozdílovým hráčem byl Martin Adam, kterého jsme si nedokázali pohlídat a který se podílel na 8 brankách soupeře.

"Úvodní turnaj nám dal odpovědi na některé otazníky při hledání optimální sestavy a ukázal na čem musíme zapracovat, pokud bych měl vyzdvihnout individuální výkony na jednotlivých postech - dobrý standard předvedli všichni gólmani, ale divácky nejefektnější zákroky měl určitě Lukáš Mašek. V rozehrávce byl nejaktivnější Jakub Zeman a z exekutorů nejúspěšnější Jan Vokáč. Věříme, že 5.10.2019 budeme jako tým zase o kousek lepší. Přijďte se podívat," zhodnotil turnaj trenér Tomáš Arazim.