pondělí 23.9.2019

Starší žáci Yellow bodovali v Kadani

 
 
 

Starší žáci zahájili sezonu v Kadani a s přehledem uhájili 2.koš. Po úvodní výhře nad FBC Liberec, zvítězili nad domácími Tuleni z Podbořan a v přímém souboji o postup pak mladí Bivojové nestačili na Chomutov.

SK BIVOJ LITVÍNOV – FBC LIBEREC "B" 12:4

V brance se představil Lukáš Mašek. Po nesmělém začátku, kdy se kluci hodně trápili s rychlým povrchem. Skóre otevřela dvojice Kocur-Vokáč, ale Liberec ihned srovnal. Dlouho se hrálo za vyrovnaného stavu. Hra se vyznačovala řadou nepřesností na obou stranách a hlavně váháním litvínovských střelců, kteří si s míčkem moc nerozuměli. Vše se zlomilo v 10. minutě, kdy jsme dvěma slepenými brankami odskočili a dostali na florbalky potřebný klid. Liberec sice ještě v úvodu 2.poločasu z individuální akce snížil na 2:3, ale pak už byl na hřišti jen jeden tým – SK BIVOJ LITVÍNOV. Kluci se ve 2. poločase prezentovali líbivými akcemi a kombinační hrou. Konečný výsledek 12:4 byl nad původní očekávání.

SK BIVOJ LITVÍNOV – TATRAN MOCNÍ TULENI PODBOŘANY 7-3

Do branky nastoupil ke své letošní premiéře Ríša Weps. Prostor na turnaji dostali všichni nominovaní hráči a nejzkušenější hráči Hruštinec, Vokáč, Kocur dostali na polovinu zápasu volno. Chtělo to opravdu pevné nervy a pevnou víru tento koncept udržet, protože jsme od 8 minuty prohrávali 1:3. Naštěstí jsme ihned korigovali z hole Chalupného na 2:3. Předvedená hra nebyla špatná, ale neproměňovali jsme šance a sami inkasovali. Zlomovým okamžikem bylo oslabení v závěru 1. poloviny, do kterého se zapojila trojice Vokáč, Kocur, Hruštinec. Chuť, se kterou se pustili do hry, byla elektrizující a výsledkem jejich aktivity byly hned dvě branky v oslabení a obrat v zápase. Ve 2.poločase jsme potvrdili papírové předpoklady a utkání dovedli do vítězného konce 7:3.

SK BIVOJ LITVÍNOV – FLORBAL CHOMUTOV 4:10

V brance se představil náš nejzkušenější gólman Lukáš Vostárek, kterého po zranění vystřídal Lukáš Mašek. V přímém souboji o postup, jsme na regionálního rivala nestačili v koncovce. Hra se celých 24 minut rychle přelévala nahoru a dolů (tak by měl zápas starších žáků vypadat!). V prvním poločase jsme si vypracovali rovnocenný počet šancí jako náš soupeř, ale ty jsme neproměnili. Naopak jsme v 1.poločase nabídli soupeři přesně 3 laciné góly a v 10.minutě jsme prohrávali již 1:5. To přidalo klid na florbalky Chomutova a naopak litvínovští střelci se těžko hledali. Zranění Vostárka a Hruštince klukům energii k obratu nepřidalo. Rozdílovým hráčem byl Martin Adam, kterého jsme si nedokázali pohlídat a který se podílel na 8 brankách soupeře.

"Úvodní turnaj nám dal odpovědi na některé otazníky při hledání optimální sestavy a ukázal na čem musíme zapracovat, pokud bych měl vyzdvihnout individuální výkony na jednotlivých postech - dobrý standard předvedli všichni gólmani, ale divácky nejefektnější zákroky měl určitě Lukáš Mašek. V rozehrávce byl nejaktivnější Jakub Zeman a z exekutorů nejúspěšnější Jan Vokáč. Věříme, že 5.10.2019 budeme jako tým zase o kousek lepší. Přijďte se podívat," zhodnotil turnaj trenér Tomáš Arazim.

Sestava

Lukáš Mašek, Richard Weps, Lukáš Vostárek - Lukáš Balín, Jan Vokáč, Dominik Kokš, Jan Hájek, Jakub Larson, Jakub Zeman, Filip Zemčík, Josef Leština, Lukáš Kovalík, Josef Jupa, Erik Kocur, Matěj Hruštinec, Jáchym Chalupný

Redakce
mšmt itm mostSNOEKS město Litvínov RESTAURACE SEVERKA titan multiplast INNO-COMP