úterý 1.10.2019

Výborný vstup mladších žáků do ligové sezóny!

Tento víkend jsme se konečně dočkali a sezona 2019/2020 v lize mladších žáků byla zahájena! Náš tým byl na základě výsledků předchozího týmu mladších žáků zařazen do druhého nejlepšího výkonnostního koše v Ústeckém a Libereckém kraji, takže pro náš nově vytvořený tým se jednalo o velkou výzvu a očekávání. Pozitivním faktem bylo, že jsme tento turnaj přivítali v domácí hale na Koldomu a to včetně týmů z Jablonce a Lovosic s týmem black a yellow. Pro naše fanoušky ideální možnost vidět naše borce v akci a podpořit je ke skvělým výkonům.

V prvním zápase na nás čekal tým Jablonce. Jednalo se o velice vyrovnané utkání, kdy se výsledek přeléval z jedné strany na druhou. Naši hráči srdnatě bojovali a nevypustili jediný souboj. V poslední části klání se ale florbalové umění přiklonilo na naši stranu a dostali jsme se do dvoubrankového vedení 6:4. To nenechal soupeř bez odezvy a zatlačil na naše hráče z posledních sil, ale díky našemu kolektivnímu pojetí hry a obětavosti se mu podařilo výsledek pouze korigovat na konečných 6:5 pro tým Bivojů. Je nutné poznamenat, že se v tomto zápase gólově prosadila posila z týmu žákyň Karolína Šalátová a z týmu elévů Filip Lukáš. Výborný výkon podala i druhá posila z družstva žákyň, skvěle chytající Iveta Rejlková. Tento zápas náš tým skvěle prověřil a ukázal nám několik věcí, na které se musíme během tréninků zaměřit, a to hlavně na fyzickou kondici.

Po krátkém odpočinku nás čekal favorit turnaje, družstvo Lovosice black, kteří v prvním zápase pokořili svůj druhý tým yellow v poměru 7:1. Naši borci se však ničeho nezalekli a hned v prvních minutách utkání vstřelili dva rychlé góly, které nás dostali do překvapivého vedení. Celý první poločas se naši hráči skvěle drželi, takže na začátku druhého poločasu bylo vedení Lovosic jen jednogólové v poměru 3:4. Za tento výsledek musíme poděkovat i perfektně chytajícímu Martinovi Štáfkovi, který předvedl několik bravurních zákroků. Ve druhé části utkání však již družstvo soupeře přebralo otěže zápasu a v posledních dvou minutách, kdy našim florbalistům již došli síly, navýšili vedení na konečných 3:7. I tak máme ze zápasu několik pozitivních postřehů a díky tréninkům se můžeme posouvat výše a zlepšovat naši herní a fyzickou dovednost.

Poslední utkání mělo ukázat, jak na tom náš tým je, a to hlavně z pohledu psychických a fyzických sil. Stále bylo otevřené, který tým sestoupí do třetího výkonnostního koše. Na obou týmech byla patrná únava, ale všichni vložili do utkání poslední zbytky sil. Jednalo se o velice vyrovnané utkání, kdy nepadlo velké množství gólů, ale naši borci s vypětím všech sil zvítězili v poměru 3:2 pro Litvínov. Vítězný gól vsítil 13 sekund před závěrečným hvizdem Jiří Baxa a to i jako u obou předchozích branek v početním oslabení. Trenéři tak mají nad čím přemýšlet.

Závěrem bych poděkoval celému týmu za skvělou reprezentaci našeho oddílu, našim fanouškům za skvělou podporu a pořadatelům za přípravu turnaje. Vzhledem ke košovému systému náš tým postupuje z druhého místa do nejvyššího výkonnostního koše, takže nás 12.10. čekají čtyři nejlepší týmy severních Čech. Máme se na co těšit.