pátek 15.2.2019

4+1 otázek - Vaše pravidelná dávka Bivojství

 
 
 

Nikdy nic není ztraceno a nikdy nic nevzdáváme. To není jen ve sportu, ale i v životě

3 dny - 3 zápasy - 13 hráček

Přesně tohle čekalo Bivojky v první lize juniorek.

Asi nejtěžší víkend sezóny mají za sebou naše juniorky, kterým liga přichystala hned 3 zápasy za tři dny, což je porce, kterou běžně neservíruje ani playoff.

Bivojky se toho nezalekly a s osudem se porvaly jako s divokou bachyní co brání své mladé a ze tří utkání berou 8 bodů!!!

Za mluvčího Bivojek jsme nemohli zvolit nikoho jiného, než jejich trenéra Vadima Všetulu.

Vadime, když jsi viděl rozlosování víkendu a k tomu šířku kádru, kterým budeš disponovat, co ti prolétlo hlavou?

Že to bude asi to nejtěžší, co jsme kdy absolvovali. Většina holek byla po nemoci, či v ní, takže situace nevyhlížela nějak optimisticky.


Jak probíhá příprava na takto náročné trojkolo?

Skoro vůbec. Jak jsem již zmiňoval, chřipková epidemie zasáhla i nás, takže jsme byli rádi, za ty, co byly na tréninku. Ty ,co byly tzv. týden bez TV, jsme logicky v tréninku šetřili, či si holky samy řekly o pauzu.


Jedno utkání rozhodly nájezdy a nedělním jste vstřelili branku v čase 59:59 je tedy vidět, že holky zvládají vypjaté situace dobře, jedeš s nimi nějaký speciální mentální trénink?

Vše je o hlavě a jen o ní. Když chceme, dokážeme porazit kohokoliv a proto jsme tak neoblíbený soupeř. Když ale hlava nechce, prohrajeme s kýmkoliv. Vše je to o hře s psychikou a kór u děvčat. Pokoušíme se o různé motivační věci, především v této tak náročné sezóně, ale přece jen to po tolika letech u týmu je někdy těžké. Proto děkuji i kolegům Elišce a Jirkovi za výpomoc v tomto. Několikrát to moc pomohlo. Někdy pomohou i neočekávané tahy...je to o zkušenostech a citu, kdy co použít. Někdy ale ani toto nepomůže.


A jak takové situace zvládáš ty?

Připadá mi, že hůř a hůř. Tato sezóna je po všech stránkách asi nejnáročnější, co jsem kdy u dívek měl, proto si to asi více beru. Když se nedaří, snažím se stále přemýšlet, co s tím. Jak týmu pomoci, co a jak zlepšit. Když se ale jedná o zápas, tak to jsem ve svém živlu. Tam nervozitu vůbec necítím, ba naopak si to užívám. Množství taktických tahů, překvapení pro soupeře, psychologické záležitosti koučinku..vím, že jsem někdy dost impulzivní, ale je to prostě ve mě. Tím zápalem pro hru chci strhnout i tým a pomoc mu k vítězství.


Jak jste již určitě poznali, dnes se nejednalo o tu klasiku, kterou jedeme, ale o představení parádní reprezentace klubu, kterou předvedly Bivojky o uplynulém víkendu. Celý rozhovor jsme proto chtěli uzavřít také netradičně.

Je jasné, že k zápasům už toho holkám řekl asi dost, přesto, chtěl bys naším prostřednictvím holkám něco vzkázat?

To, že tým získá z trojboje 8 bodů je něco neuvěřitelného. Bylo tak moc vidět, jak je síly poskrovnu, ale my jsme to nevzdali a ty výhry za to byly sladkou odměnou. Přeju si, ať si toto holky pamatují. Nikdy nic není ztraceno a nikdy nic nevzdáváme. To není jen ve sportu, ale i v životě. Holky, jste borkyně.Pro úplnost předkládáme také jména našich třinácti statečných

72 Tereza Kotlanová (G) / 46 Tereza Soukupová (G)

11 Veronika Kundertová (U) / 16 Lada Benedikovičová (O) / 33 Karolína Slavíková (U) / 48 Andrea Sára Šulcová (O) / 63 Anna Rumlová (U) / 66 Lucie Fleišerová (O) / 68 Monika Netušilová (O) / 77 Laura Vytrhlíková (U) / 78 Tereza Šalátová (U) / 86 Leona Tancošová (O) / 88 Kristýna Střihavková (O)

MS
SNOEKS William Art platinum natural mšmt itm mostRESTAURACE SEVERKA orion