úterý 15.10.2019

Juniorkám se vstup do sezóny nepovedl aneb blýskání na lepší časy

 
 
 

Loňská sezóna se dorostenkám Bivoje extrémně povedla. Dokázaly zvítězit s velkým přehledem ve své skupině ligy dorostenek a kvalifikovaly se do play off, kde svedly těžké bitvy s Florbal Chodov a na závěrečný turnaj se nepodívaly. Přesto se prezentovaly jako velmi úspěšný tým.

O to těžší byl pro ně vstup do kvalitnější soutěže, nejvyšší ligy juniorek. Hráčky, které byly zvyklé vítězit si najednou musí zvykat ve svém prvním roce mezi tuzemskou elitou na porážky, na vysokou kvalitu většiny soupeřů, na vyšší úroveň samotné hry počínaje rychlostí a konče technikou.

Juniorkám nepřál ani samotný los soutěže, kde se v první kolech utkaly s loňskými finalisty, s průběžným první týmem tabulky a dalšími celky s horní poloviny pořadí.

Každé začátky jsou těžké. A vstup do nejvyšší ligy není výjimkou. Ovšem s každým zápasem získávají nové cenné zkušenosti a ty se začínají projevovat i na jejich hře a výkonech. O čemž se mohly přesvědčit o uplynulém víkendu jak ony samotné, tak především hráčky předních pražských týmů Black Angels a hlavně do té doby vedoucích Bohemians Praha. Oba zápasy potvrdily vzestupnou formu Bivojek a nedělní zápas na hřišti Bohemians dokázal, že se mohou postupně měřit i s těmi nejlepšími a že se blýská na lepší časy.

Teď už jen zbývá potvrdit vzestup v příštích domácích zápasech, kde je čekají 26. a 27. října soupeři z Jihlavy a Jablonného nad Orlicí. A první vítězství.

Anna Wunschova
RESTAURACE SEVERKA INNO-COMP platinum natural itm mostmšmt William Art SNOEKS