úterý 29.10.2019

Bivojové si na domácím hřišti prodloužili sérii proher

O víkendovém střetnutí s Wizards Praha si florbalový Bivojové i přes slibný úvod utkání na místo bodů do tabulky připsali další porážku. Bivojové vedli v čase 1:05 už dva nula. O pár minut později zvyšoval Skalitz dokonce na 3:0!

Bohužel smolný gól a obdržená branka v oslabení znamenali, že po první třetině se do kabin šlo za stavu 3:2 pro domácí.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se hostům podařilo vyrovnat a pak v následující přesilové hře jít do vedení, které v dalších minutách o jednu branku ještě navýšili. Následoval time out Bivojů a jejich dvě branky v závěru druhé třetiny. Podtrženo sečteno skóre po dvou třetinách 5:5.

Třetí třetina nebyla nikterak opatrná, naopak šance se střídali na obou stranách. Nakonec se misky vah naklonily na stranu hostí, kteří udeřili ve třetí presilové hře v utkání a znovu vedli. Domácím se dobývání branky hostí již nevedlo a to ani v závěrečné power-play ve které naopak inkasovali hned dvakrát.

“Body v utkání nás stála zbytečná vyloučení a taky trochu paradoxně snový vstup do utkání. I s hráči jako Boček, Straka a spol. musíme hrát 60 min. Pozitivem je, že kluci nic nebalí, naopak a několik individuálních výkonů. V dalším utkání dostanou šanci se ukázat i ti, kteří teď nedostali příležitost” uzavírá Globočník v narážce na fakt, že takřka celé utkání odehráli Bivojové na dvě pětky.

Příští zápas čeká litvinovské florbalisty na hřišti pražských Kobylis se kterými sousedí Bivojové v tabulce již tento víkend!