čtvrtek 19.12.2019

Bivojové přezimují na poslední příčce národní ligy

Atym

Před Vánoci čekali na Bivoje houževnatí soupeři z horních příček tabulky. V neděli Bučis team a v úterý Traverza Mukařov.

Bučis team disponuje velmi kvalitním kádrem a vede jej bývalý trenér Tatranu Střešovice a reprezentace Roman Zahálka. Rozdíl mezi oběma týmy byl obrovský nejen ve zkušenostech jejich lodivodů, ale i ve složení kádru. Bivoj skládá úplně nový tým a stálice a opory Bivojů hrály se zdravotními obtížemi a se sebezapřením. Naproti tomu tým soupeře hraje společně už několik let a letos byl doplněn o hráče se mnoholetými zkušenostmi z 1.ligy.

Bučis celý zápas jednoznačně opanoval a zvítězil zaslouženě 16:2 závěrečný hvizd byl pro Bivoje vysvobozením.

V úterý na hřišti Traverzy nastoupili hráči Litvínova bez tří veteránů, ale zato posíleni o dva playery ze Superligy z týmu Black Angels. Soupisku doplnily také dvě nové akvizice Jakub Zalubil a Pavel Houda.

Počátek utkání ovlivnila nekoncentrovanost a třetina skončila nelichotivě v poměru 6:1 pro domácí. Již v úvodu střídal Bivoj brankáře a do litvínovské svatyně se tak potřetí v sezóně podíval Chabr, který ji na dlouhou dobu pro domácí zamkl.

Ve druhé třetině se hrálo naprosto vyrovnaně a černožlutí přečkali dokonce 7 minut v oslabení bez obdržené branky. Třetina skončila bez branek.

Třetí dějství drama již nenabídlo, také proto, že domácí se prosadili celkem třikrát v prvních deseti minutách a náskok už si pohlídali. Světlou tečkou pak byla branka hostujícího Rybky ve vlastním oslabení, kterou korigoval na konečných 9:2

"Zatím se nám pracovat v defenzivě tak, jak by jsme chtěli. V naší hře je spousta chyb. Problémy máme s nestálostí kádru. Jsem rád, že jsme získali nějaké nové hráče, kteří hru týmu trochu okysličí. Dobré výkony podávají i naši brankáři, přesto že to mají velmi těžké. Věřím, že se v novém roce zvedneme." Dodává Petr Globočník k dosavadnímu průběhu sezóny.

K dalšímu střetnutí nastoupí Bivojové doma 18. 1. 2020 od 19:30 proti Panters Praha