pondělí 20.1.2020

Bivojové zkrotili Pantery

V sobotu o půl osmé se litvínovští, kteří klesli v dosavadním průběhu soutěže až na poslední příčku národní ligy - západ, ve své hale postavili proti pražským Panthers. Těm se zatím daří o poznání lépe, před utkáním jim patřila třetí příčka.

Domácí hrající na tři formace vstoupili do utkání bez respektu a za to byli odměněni v podobě vedoucí branky z hole Černého. O pár minut později přidal druhou branku Vodička, ale minutu a půl před koncem první třetiny hosté stihli snížit, když se prosadil Kolář.

Druhá třetina se nesla v duchu úporného boje s častějším vyloučením Bivojů. Například dvouminutový trest následoval po šarvátce před domácí brankou, kdy si na zaměstnání vyhazovače rozpomněl obránce černožlutých Lipár a zahodil dorážejícího pantera daleko od branky dobře chytajícího Chabra. Ačkoli o zajímavé momenty ve druhé dvacetiminutovce nebyla nouze, skončila nakonec bez branek.

O to více branek divákům nabídlo dějství třetí. Nejprve se Bivojové dostali do dvoubrankového trháku, když se prosadil Neklan, který však neudržel emoce a za oslavu branky byl odměněn dvěma trestnými minutami s bonusem v podobě desetiminutového osobního trestu. Krátce po vypršení prvního z trestů panteři snížili na rozdíl jediné branky. Brzy na to se jim podařilo vyrovnat, opět po uplynutí dvouminutového trestu, který si pro změnu odpykával Pitek za sekání. Bivojové však chtěli urvat tři body za výhru v normální hrací době. Jejich snahu dovršil Rybka, který se prosadil od mantinelu. Už už se zdálo, že všechny body zůstanou doma, ale nakonec se tak nestalo. Panteři sehráli dobře power-play a 46 vteřin před koncem vyrovnali na 4:4

V prodloužení byli aktivnější domácí, ale ani tak se nevyvarovali hrubice, kterou hasil robinzonádou Chabr. Z následného protiútoku si pak agilní Hocelík vykoledoval faul, když ho mimo hřiště poslal jeden z hostí. V přesilové hře se pak projevil obrovský přehled Tomáše Straky. Bivojové drželi hosty celé dvě minuty v obklíčení a těsně před návratem vyloučeného hříšníka vypálil Straka do horního rohu Hruškovi branky. 5:4 pro Bivoje!

“Jsem rád, že jsme začali nový rok vítězně. Body nám chybí jako sůl, ačkoliv už se soustředíme na play-down. Věřím, že na dobrý výkon dokážeme navázat již v dalším zápase proti Wizards.” Hodnotil utkání trenér Petr Globočník, pro kterého to bylo třetí utkání v jednom dni, když odpoledne zaskakoval na lavičce litínovských dorostenců.