pondělí 10.2.2020

Tři body byly na dosah

 
 
 

Miroslav Holub - Foto @MiroslavHolub.Foto

V sobotu se litvínovští florbalisté vydali na jeden z delších letošních výjezdů do Náchoda k zápasu s místními Rytíři. Do utkání nastoupili Bivojové na tři téměř kompletní trojice. Mimo stálých akvizic se do zápasu zapojili také dva junioři Matěj Tvrzník a Rostislav Pleticha a dvě “zahraniční posily” univerzál Jakub Zalubil a brankář Marek Pospíšil.

První třetina byla opatrná z obou stran. Hosté z krušnohorského podhůří si příliš brankových příležitostí nevytvořili, paradoxně největší spálil mladíček Pleticha. Domácí byli aktivnější a po zásluze šli do vedení. Ale to bylo ze zajímavého dění vše.

Ve druhé třetině Bivojové zlepšili rozehrávku. Po zásluze se tak dostavilo vyrovnání a to hned dvakrát. Hostující obrana si neodpustila zbytečnou minelu, po které domácí šli podruhé do vedení. Ve zbytku třetiny však byli lepší hosté z Litvínova.

Na tom nic nezměnila ani přestávka naopak. Čenožlutí byli u všeho dřív a dokázali skórovat i ze zdánlivě nevinných příležitostí. Vše šlo skvěle až do sedmnácté minuty, kdy se během tří a půl minuty doslova zhroutila obrana Bivojů a s ní i sny o třech bodech do tabulky. Litvínovští dokázali neuhlídat soupeře hned čtyřikrát a nepomohl jim ani time-out, a tak si místo jednoznačného vítězství odvezli jen nedobrý zážitek.

"Vše šlo skvěle, hráče můžu pochválit za 55 minut zápasu. Posledních pět minut bylo z naší strany něco katastrofálního. Doufám, že jsme si tyhle věci už vybrali a v důležitých zápasech dokážeme hrát až do konce," zhodnotil utkání trenér Petr Globočník.
Anna Wunschova
RESTAURACE SEVERKA SNOEKS orion mšmt INNO-COMP greiner packaging itm most