pondělí 2.3.2020

Bivojové zakončili sezónu prohrou

V sobotu se v tabulce poslední Bivojové utkali s prvním týmem Národní ligy Orkou Čelákovice. První střetnutí na domácí palubovce prohráli litvínovští rozdílem třídy. V utkání už jim šlo o jiné cíle než o bodový zisk. Důležitější bylo připravit se dobře na play-down.

V první třetině se hrál florbal nahoru dolů. Bivojové stihli vyrovnat po úvodní brance domácích a následně mohli jít i do vedení, to když spojnici nastřelil agilní Rybka. Opět však platilo staré známé "nedáš, dostaneš" a domácí získali po trestném střílení vedení zpět na svou stranu. Hosté se snažili držet s domácími krok a díky tomu otevírali okénka ve vlastní obraně, čehož dokázali domácí velmi dobře využívat a první třetinu celkově ovládli v poměru 5:1.

Ve druhé třetině se změnily pouze strany, vývoj utkání zůstal nezměněn a Orka celkem v poklidu kráčela za celkovým vítězstvím v Národní lize. Bivojové si sice dokázali vypracovat celou řadu brankových příležitostí, ale bohužel jejich drtivou část nedokázali proměnit.

Třetí třetina se sice mohla dohrávat už jen z povinnosti, ale nebylo tomu tak a k vidění byl pohledný florbal. Bivojové se více zaměřili na obranu a díky tomu si vytvořili více brejkových příležitostí a dokonce dokázali některé i využít. Utkání nakonec skončilo jednoznačnou výhrou domácích v poměru 15:4.

Sezóna ještě zdaleka nekončí, právě naopak. Již další víkend Bivojové nastoupí do série naděje o udržení v soutěži proti Florbal TJ Kobylisy. Hraje se na čtyři vítězná utkání.

Komentář trenéra Petra Globočníka: "V utkání nám sice nešlo o body, ale chtěli jsme se připravit na play-down. Možná i proto jsme k němu nastoupili až příliš vlažně v obraně, což nás spolu s množstvím nevyužitých šancí stálo lepší výsledek."