středa 11.3.2020

Pátečním večerem začaly pro Bivoje boje o udržení

 
 
 

V pátek večer se na hřiští Kobylis pustili Bivojové do boje o záchranu Národní ligy. Odstartovala tak série hraná na čtyři vítězná utkání.

Litvínovští k úvodnímu duelu nastoupili pouze s deseti hráči do pole a jedním brankářem. Ostatní hráči do utkání nezasáhli. “Chtěli jsme sérii dobře začít a tak na jsme na hřiště poslali jen to nejlepší, co jsme měli aktuálně k dispozici”.

V dresu Bivojů se objevila staronová akvizice Marek Mandelbaum, který se rozhodl pomoci svému bývalému klubu k záchraně. A návrat to byl skutečně snový, protože Marek pomohl Bivojům k bodem a asistencí k důležité výhře v prvním utkání.

Již o den později byla v plánu odveta, do které litvínovští nastoupili v pozměněné sestavě, dané povinnostmi hráčů v jiných klubech, nebo v zaměstnání. Soupeř naopak posílil, ikdyž v dresu prvního týmu černožlutých se po několika měsících objevil dlouholetý kapitán Jaroslav Kropáček.

Bohužel se Bivojům nepovedl velmi výrazně vstup do utkání a ztrátu tří branek z úvodní třetiny se jim už nepovedlo během utkání dohnat.

Po prvním odehraném víkendu je tak série vyrovnaná 1:1 na zápasy

“Kdyby mi někdo řekl předem, že to bude po víkendu 1:1 na zápasy tak bych to bral. Po průběhu těch utkání si myslím, že jsme klidně mohli urvat oba zápasy. Spousty branek, zejména ve druhém zápase, jsme soupeři takřka darovali, tomu se musíme vyvarovat. Věřím, že budeme v dalším průběhu série úspěšnějším týmem.” Zhodnotil obě utkání trenér litvínovských florbalistů Petr Globočník

Další utkání je na programu v pátek 13.3.2020 od 20:00 - vzhledem k opatření na zamezení šíření nákazy Covid-19 bude utkání uzavřené pro diváky. Pokud chcete, můžete Bivojům fandit na dálku u on-line přenosu. 

Děkujeme 

Anna Wunschova
orion greiner packaging William Art platinum natural RESTAURACE SEVERKA INNO-COMP HORG