sobota 21.3.2020

Bivojové budou i příští sezónu startovat v Národní lize

 
 
 

Fakt, že litvínovský florbal aktuálně prochází krizí není žádná novinka. V roce 2016 opustil Superligu a od té doby se zuby nehty držel v lize 1. I z té Bivoje nakonec čekal pád do Národní ligy, ve které nastupoval v uplynulé sezóně.

A opět to nebyla pro černožluté jednoduchá sezóna. Řada zkušených hráčů, kteří patřili k základním oporám týmu jako Hulič, Werner, Kropáček, Skuhrovec nebo Pecháček a další už buď nastupovala pouze za rezervní tým, nebo působila v jiných klubech. V prvním týmu až na výjimky, tedy kromě tria zkušených harcovníků Hocelíka, Tichého a Skalitze, nastupovali hráči s minimem zkušeností v mužské kategorii, junioři nebo hráči rezervního týmu.

Bivojové o každé vítězství museli těžce bojovat a nakonec obsadili v tabulce nelichotivé poslední místo. V následných bojích o udržení se litvínovští utkali s 11. týmem v tabulce FBK Kobylisy. Série hraná původně na 4. vítězná utkání, byla předčasně ukončena za stavu 1:1 na zápasy kvůli nastalé epidemii. Což znamená, že Bivojové budou v Národní lize nastupovat i příští rok.

“Sezóna pro nás byla náročná. Hráči i realizační tým si musel zvykat na tempo soutěže. Mrzí mě zranění Petra Vovese, který patřil k velkým nadějím a nyní není jasné, zdali bude vůbec s florbalem pokračovat. Pozitivem je, že nás nelehký průběh sezóny stmelil. Mohl bych jmenovat některé objevy, které jsou velkou nadějí do budoucna, stejně jako individuální výkony ale důležité je, že jsme závěr sezóny hráli jako tým! Důležitá je také navázaná spolupráce s týmem ze Superligy Black Angels. Chtěl bych všem klukům ještě touto cestou poděkovat,” hodnotil sezónu Bivojů Petr Globočník - trenér Á-týmu.

Anna Wunschova
SNOEKS orion RESTAURACE SEVERKA INNO-COMP HORG město Litvínov mšmt