čtvrtek 23.4.2020

Legendy o Bivojovi díl první

 
 
 

Představujeme vám novou rubriku Legendy o Bivojovi. Každý známe vyprávění ze Starých pověstí českých, ale v našem klubu je Bivojů a Bivojek spousta a každý z nich má svůj příběh. Nuže tady je první z nich. Tentokrát o muži který pozná po hmatu Nízké Tatry od Vysokých, muži který popsal víc školních tabulí než papíru, o tom který nikdy neřekl sprosté slovo (že jo viď) a vychoval nespočet hráček pro vrcholové flóčko a dává nejvtipnější komentáře k utkání… dnešní legenda je o Vadimovi Všetulovi

Krátké představení o sobě - kolik ti je?

Už nejsem nejmladší :-) stále ještě 43.

Čím se živíš?

Jsem od 18 učitel a to jsem vždy chtěl dělat. A vlastně i trenér, což dělám taky rád.

Jaké je tvoje oblíbené jídlo?

Když je dobrý kuchař, chutná vše. Rád vařím, takže si gurmánské zážitky dělám i sám.

Kam nejraději jezdíš na dovolenou?

Mám rád hory a moře, rád cestuji, takže je to jedno. Každý rok jsem jezdil do jiné země. Letos to bude doma a to vůbec nevadí. Miluji Krušné hory, Jeseníky… přírodu.

Nejlepší film všech dob podle tebe?

Film? Asi Forest Gump, Život je krásný a About time.

V kolika letech jsi začínal s Florbalem?

Na gymplu v Litvínově jsme byli jedni z prvních na okrese a to díky p.uč. Trojákovi. Rok 1991-92, takže to máme v 15 letech :-)

Kdy jsi přišel do Bivoje?

To už nevím. Od roku 1997 jsem hrál za FbC Vipers Most B, pak i A, Bivoj totiž ještě nebyl. Je to už historie a statistiky na unii jsou až od roku 2007, tak to se musíš ptát jinde :-). Z Mostu jsem pak šel domů, to je jasný, ale předtím jsem zažil pár jiskřivých duelů s Bivojem, ne že ne :-)

Vzpomeneš si na svůj první gól v dresu SKB? Popiš ho prosím.

Za SKB ne. Za Most v nějaké pidi tělocvičně. Asi spíš kulturák to byl. Střílel jsem proti jevišti a ten míček si pak schoval. Hrálo se tenkrát 4 na 4 . Já moc gólu ze začátku nedával, byl jsem řízný bek. Ale určo si pamatuji jediný můj gól v jedné sezóně za Most. Hrálo se proti Bivoji v Litvínově a já vystřelil asi od půlky a Glóby to pustil. Takovou šmudlu, ale my tenkrát díky tomu vyhráli :-) (Třikrát tečovaná haluz od půlky, takovej náhoďák prostě - poznámka redakce).

Jaké jsi nosil číslo? Mělo nějakou symboliku?

90. Ano mělo. Někdy v 90. letech byla výluka NHL a za Litvínov hráli ikony z NHL a tou byl i Martin Ručinský, co měl 9. V té době byl hokej pro nás snad vše.Chtěl jsem si to dát po něm, ale Karel Hejkal se 9tky nechtěl vzdát, tak jsem si vzal 9+0 to je 90.

Tvůj florbalový vzor?

Žádný. Hokejový. Ze začátku Martin Ručinský, ale hned po pár zápasech v GFL na gymplu jsem šel na beka, takže to chtělo tvrdost. Takže se mi líbila hra a bomby Bretta Hulla. V trénování sovětská škola Anatolij Tarasov, Viktor Tichonov a z NHL Scotty Bowman. Četl jsem od nich hodně knížek a ten jejich zápal mě nadchl. Musíš se učit od nejlepších.

Proč jsi začal trénovat?

Protože jsem tak trochu k tomu byl v Mostě donucen. A dělal jsem to také jako učitel na tělocviku. Kluci mě ale moc nebavili a najednou přišly holky, že to chtějí zkusit. Rázem jsem tomu propadl a strašně mě to začalo bavit. Bavilo mě to nadšení a píle holek. Proto jsem se chtěl, jako trenér zdokonalit a zlepšit. Proto jsem ve florbalu vystudoval, co se dalo až na licenci A i kondičního trenéra.

Kam to chceš ve florbale dotáhnout?

Dřív jsem chtěl dělat trenéra repre juniorek, ale když jsem zjistil, jak to chodí ve vrcholovém florbalu, vzalo mi to elán. Musíš být kamarád s těmi nejvyššími a to jsem na kempu v Jičíně asi nebyl :-). Cizina také nevyšla, ve florbalu nebyly v té době peníze. A dělat myče nádobí za pár euro, to fakt ne. Vrchol tak asi přišel se superligou chlapů. Bohužel se stále prohrávalo. Tréninky dlouhou dobu v Mostě pozdě večer a pak i v Litvínově pozdě, úplně mě to zdravotně semlelo. Takže jsem musel od přehnané aktivity ve florbalu upustit. Teď mám cíl ať kohokoliv z dívek, když trénuji, tak ať je to baví a můžou ukázat všem, že i na malém městě v Litvínově lze vybudovat tým, který poráží ty nejlepší v ČR. V juniorkách i letos v ženách jsme to dokázali a to je ta největší odměna. A když vychováte reprezentantku, je to taková pomyslná třešnička na dortu.

Jak zabíjíš nudu v současné situaci?

Nuda? Jako učitel pracuji v online podobě tolik, jak snad nikdy. Takže se opravdu nenudím. Jsem rád, že i některé věci žáky baví. Vím, že ne všechny, to si zas nebudeme nalhávat. Skoro každý den vyrážím na nějaký kopec. Od ledna jich mám kolem 90, takže se ani nudit nedá :-)

Řekni tři slova, která tě napadnou, když se řekne SK Bivoj Litvínov.

Bojovnost, rodina, hrdost… to vždy bývalo a teď se vytrácí. Vše budu dělat, ať se to zas vrátí. Pro mě to tak vždy bude.

Tvoje rada hráčům?

Mějte ve sportu vždy cíl. To, co chci dokázat a to mě posouvá dál a dál. Bavte se hrou, spoluhráči a tím budu lepší a lepší.

Díky za rozhovor....

No a příště se můžete těšit na příběh Viktora Hocelíka 

Anna Wunschova
orion INNO-COMP platinum natural SNOEKS William Art město Litvínov mšmt