neděle 26.4.2020

Legendy o Bivojovi díl druhý

 
 
 

Minule jsme vám slibovali Kapitána Hocka, ale krátce po té se naše redakce ocitla pod palbou hnutí Femen: že prej za Bivoj hrajou také děvčata. Což je teda pravda a tak jsme se rozhodli pořadí Legend trochu upravit... Dnes tu tedy máme speciální oříšek. Blondýnu vedle které vypadá i Trump jako kubánský brunet, hlasatelku, před kterou se rozhodčí z celé ligy báli byť jen napomenout hráče SKB, rozhodčí, kvůli které faulovali i ti největší slušňáci...  Dnešní vyprávění je o Denise “Pínis” Pechánkové


Krátké představení o sobě - kolik ti je? Čím se živíš?

Ahoj, jmenuji se Denisa Pechánková a je mi 24 let. Momentálně studuji ČVUT v Praze, kde jsem v posledním 5. ročníku, ale co mě opravdu živí je personalistika. Pracuji jako Researcher v německé společnosti Kienbaum und Partner GmbH. Mou hlavní náplní práce je vyhledávání kandidátů do středního a top managementu v oblasti automobilového průmyslu, strojírenství a v poslední době i logistice.

Oblíbené jídlo?

Oblíbené jídlo je hlavně tříchodové! :D Jako předkrm bych si dala jarní závitky, hlavní jídlo Bun Bo Nam Bo a dezert banán politý čokoládou. Hned druhým v pořadí je sushi. Takže pozvání na večeři beru jen do vietnamské restaurace!

Kam nejraději jezdíš na dovolenou? 

Co se týče dovolené, pro mě je jasnou volbou moře a teplo. I když na hory také jezdím lyžovat, tak pořád to z části beru jako makačku. Nejraději si ráno lehnu na pláž a k večeru odcházím. Hlavně si někdo se mnou musí zahrát žolíky! :D

Nejlepší film?

Nejoblíbenější film se se změnou věku postupně mění. Ovšem už dlouhou dobu se u mě drží film Posedlá s Beyoncé v hlavní roli.

Oblíbená písnička??

Na otázku oblíbené písničky bych spíše odpověděla žánrem. Ráda jezdím na festivaly elektronické hudby, ale v autě si ráda pustím i český rap nebo taneční moderní hudbu. Mým nejoblíbenějším DJ je Gryffin, kterého mi prosím zařiďte někdy v Česku! 

(Jasně v Bivoji toho umíme, že jo - redakce)

Nejlepší hokejka - florbalka?

Ten, kdo byl se mnou od florbalovým začátků, tak ví, že jsem vyzkoušela snad všechny značky florbalek. Začínala jsem s Exel a postupně přes Salming a Unihoc jsem skončila u Oxdog, kterou bych také zvolila za nejlepší. Momentálně mám Oxdog Viper Superlight 29 s čepelí Avox Carbon NBC.

Jak vznikla tvoje přezdívka

Mojí přezdívku “Pínis” vymyslela Tereza Urbášková, když jsme si vyměňovali začáteční písmena jména a příjmení. A jelikož já to mám tak hloupé, tak ještě po czenglickém zkomolení vznikla Pínis. Nejlepší je, když vás všichni takhle oslovují na mezinárodních turnajích.

Nějaký koníček, kterému se věnuješ mimo florbal...

Největším koníčkem je cestování. Vždy, když mi někdo řekne, že jedeme někam na výlet, tak se mi rozzáří oči. Mimo tento časově náročnější koníček je to v poslední době golf a také si ráda zahraju badminton.

V kolika letech jsi začínala s Florbalem? Hrála jsi za jiný týmy než Bivoj - kdy kde proč?

S florbalem jsem začínala ve 14 letech, kdy mě k němu přivedl Lukáš Pudil, který mi v té době poskytl i mou první florbalku. Tento fakt z části ovlivnil i mé číslo na dresu. V mém životě jsem byla hráčkou Elite Praha a FbŠ Bohemians, kde jsem si zahrála extraligu. Důvodem bylo mé přestěhování do Prahy za studiem a tím už i horší dojíždění do Litvínova.

Do Elite Praha jsem se dostala shodou náhod, kdy jsem výjimečně místo Honzy Šubrta pískala Jarní pohár na Děkance, kde jsem potkala Terezu Chvátalovou, tehdejší kapitánku Elite Praha. Po krátké diskuzi mě pozvala na trénink a už to všechno jelo. Když se Elite rozpadlo, tak většina hráček i se mnou se přesunula do FbŠ Bohemians, kde papírově působím dodnes.

Vzpomeneš si na svůj první gól v dresu SKB? Popiš ho prosím

Úplně první gól v bivojském dresu si nevybavím. Vybavím si pouze první gól v ženské kategorii, kdy jsem dostala i prostor v útoku a po nahrávce Fazi jsem vstřelila gól mezi ruku a nohu. Tento okamžik je i zvěčněn na fotce.

Jak jsi si vybrala své číslo? Mělo nějakou symboliku? Měla jsi nějaké jiné (Čísla)?

Mé číslo má takový trochu trapný příběh, ale tak já ho na sebe tedy prásknu :D Od malička, když jsem ještě neuměla ani počítat, tak mým nejoblíbenějším televizním kanálem bylo Fox Kids. To už si zřejmě bude pamatovat jen má generace. Neuměla jsem čísla, ale vždy jsem uměla zapnout televizi a namačkat na ovladači číslo 14, aby se pustily Špionky, Život s Louiem nebo Co je Andy. Pak samozřejmě to má symboliku věku, kdy jsem začala

s florbalem v daném klubu. V Elite Praha to tedy bylo číslo 20 a v FbŠ Bohemians číslo 21.

Tvůj florbalový, nebo sportovní vzor?

Nemám žádný konkrétní florbalový nebo sportovní vzor. Ráda v televizi koukám na tenis, kde mě nejvíce baví koukat na Serenu Williams, která do toho dává neskutečnou sílu, a já si vždycky říkám, jak to ty protihráčky můžou uhrát.

Nejlepší a nejhorší florbalový zážitek?

Za nejlepší florbalový zážitek považuji účast na Open Air, kde se utkalo FbŠ Bohemians proti Florbal Chodov. Ta atmosféra byla neskutečná a fanoušci Bohemky jsou jedni z nejlepších, které jsem měla možnost zažít. Za naopak nejhorší florbalový zážitek považuji, když jsem byla v pozici rozhodčího a na 2. lize žen v Krupce se hráčce udělalo tak nevolno, že jsem si chvilku myslela, že má infarkt a musela se volat sanitka.

Raději hraješ nebo pískáš? Proč jsi se rozhodla stát rozhodčí?

Když bych si opravdu měla vybrat, co mě více baví, tak je to pozice hráčky. Ovšem rozhodčí je také velká zkušenost a naučilo mě to spoustu věcí, jak o hře, tak o rozvoji mojí osobnosti. Rozhodčí jsem od 16 let, kdy v tu dobu jsem to brala jako dobrý přivýdělek. Postupem času i jako hlubší pochopení hry a

formování osobnosti z pohledu komunikace a psychologie lidí. Mou první kolegyní byla Tereza Urbášková, nyní pískám s Mariiou Ziminou v Praze.

Řekni tři slova, která tě napadnou, když se řekne SK Bivoj Litvínov

Nevím proč, ale vybaví se mi černá, žlutá a Vadim :D

(Deniso, chtěli jsme slova ne barvy - poznámka redakce :-)

Jak zabíjíš nudu v současné situaci?

V současné situaci a vlastně v žádné situaci nudou určitě netrpím. Jak jsem zmínila, jsem v závěrečném 5. ročníku na ČVUT, takže mezi mou hlavní náplň dne patří psaní diplomky, různých semestrálních prací a také pracuji na home- office. Ve volném čase doma uklízím, kdy mou nejoblíbenější činností je žehlení :D Nyní ve volnějším režimu si jdu zapinkat golf na driving, abych se také nadýchala trochu čerstvého vzduchu nebo na procházku.

Co budeš dělat ode dneška za 10 let?

Tuhle otázku moc nemám ráda, i když na pracovních pohovorech se v nich potenciální zaměstnavatelé velmi vyžívají. Já ovšem doufám, že už budu mít svou rodinu, postavený dům a zasazený strom.

Tvoje rada mladým hráčům/kám?

Hlavně se florbalem musí bavit! A co je nejdůležitější složka zábavy ve florbale? Přece parta! Já to vidím jako základní kámen úspěchu.

Od tý doby co v hale nehlásíš góly se nám tolik nedaří, vrátíš se někdy do haly?

Na jednu stranu je pozitivní slyšet, že jsem pozitivní element při úspěchu, na druhou stranu je mi líto, že se Litvínovu tolik nedaří. SK Bivoj Litvínov pro mě vždycky byla, je a bude srdcová záležitost. Z toho města pocházím, vždycky tady budu mít své kořeny a vzpomínky na skvělé zážitky. Bohužel nyní již 5 let je mým domovem Praha a to zatím tak zůstává na dobu neurčitou. Ráda se ale na sever vracím, a pokud je v té době na hale nějaká akce, tak tam nemohu chybět!

No a co příště? Nechte se překvapit!

#sportujbavsestanselegendou

Anna Wunschova
itm mostgreiner packaging SNOEKS RESTAURACE SEVERKA město Litvínov platinum natural mšmt