čtvrtek 30.4.2020

Legendy o Bivojovi díl třetí

 
 
 

Slipy se maj plnit nejen o Vánocích takže dneska je to slibovaný Hocek, chlap, který inspiroval sestřihem Rumcajse, dva kmeny Aztéků a Sex Pistols. Muž s kličkou dřevěnou tak, že by se dala naštípat na otop a ještě by dal gól. Ten který dokáže vynadat náhodnému kolemjdoucímu, rezervnímu brankáři, ale i sám sobě, jen aby tým vyhrál, prostě správnej kapitán… dnešní povídání je o Viktoru Hocelíkovi.Kolik ti je?

Je mi 33.

Čím se živíš?

Dělám analytika řídících systému.

Oblíbené jídlo?

Vyloženě oblíbené jidlo nemám, stačí když je z kvalitních surovin a bez náhražek a chuťových zvýrazňovačů.

Kam nejraději jezdíš na dovolenou?

Na dovolenou jezdím nejraději někam kde mam soukromí a klid s rodinou, nejlépe v ČR.

Nejlepší film?

Filmový záběr mám široký, ale nejvíce se mi asi líbí krimi. (Film Krimi je asi druhým nejstarším filmem po filmu Vlak, ale my jsme ho ještě neviděli, vy jo? - redakce)

Nejlepší hokejka - florbalka?

Dříve jsem hrával s Unihoc, ted to ani neřeším, snažím se přizpůsobit tomu co je.V kolika letech jsi začínal s Florbalem? Kdy jsi přišel do Bivoje?

S florbalem jsem se poprvé setkal uz na ZŠ, kde nás k tomu vedl náš třídní učitel Skuhrovec.

V Bivoji jsem začínal někdy na střední, myslim cca. v roce 2005, kdy mě oslovil můj kamarád Mira Holenda.

Vzpomeneš si na svůj první gól v dresu SKB? Popiš ho prosím.

První gól si nevybavim, ale bylo to asi ještě za juniory. V áčku to bylo snad hned v prvním či druhém zápase.Jak jsi si vybral své číslo? Mělo nějakou symboliku? Měl jsi nějaká jiná?

Cislo jsem si nevybral, ale zdědil jsem ho po Vencovi Bílkovi, který v Bivoji dříve trochu hrál. Dres měl doma ve skříni, tak jsem ho od nej koupil a číslo si už nechal.

Tvůj florbalový vzor?

Asi jsem nikdy žádný vzor neměl, jen jsem se snažil od jinych okoukat jejich nejlepší vlastnosti, ale nevím, zda se mi to vůbec někdy dařilo. Od Kašpiho "teploměr" nebo buly, od Dani přehled a pohyb, od Kropa treba jeho "švédskou střelu". A od Miniho účes, od Scafa smích a od Vencika legendární "fontanu" :DDDNejlepší a nejhorší florbalový zážitek?

Nejlepším zážitkem byl postup do superligy - hlavně díky emocím, následné oslavě a cele parte, ktera v té době v áčku byla.

Jako nejhorší zážitek asi beru právě rozklad dobré party, kde pak chyběla ta správná chemie a s tim se nakonec pojily i sportovní neúspěchy.Co je pro tebe motivace hrát za Bivoj ?

Motivací pro mě je hlavne radost ze hry. Jsem hodně souteživý a to je motor, který mě žene. Když mě to nebude bavit, hrát už nebudu.Řekni tři slova která tě napadnou, když se řekne SK Bivoj Litvínov

florbal, přátelé, součást mého životaJak zabíjíš nudu v současné situaci?

Mám dvě malé děti, takže se určite nenudím. Zajdu si i zabehat a také si doma zacvičím.

Co budeš dělat ode dneška za 10 let?

To kdybych věděl. Ne, to fakt nevím, ale to je na tom živote to krásné.

Tvoje rada mladým hráčům?

Za prvé vás to musí bavit, abyste na sobě sami chtěli pracovat a dělali to s chutí, i když to někdy bolí. Důležitou věcí je, abyste si sve nešvary se spoluhráči ci trenérem uměli vyříkat a poučili se z nich. A jedna taková klasická - když nemůžeš ještě dvakrát můžeš. (Poslouchejte kapitána!!! - redakce)

Anna Wunschova
itm mostHORG William Art orion SNOEKS greiner packaging platinum natural