úterý 16.6.2020

Bivojové dobili Mekku českého florbalu

 
 
 

Po dlouhé zápasové pauze naši malí Bivojové využili pozvánky na florbalový turnaj Elévů SPINFLO CUP, pořádaný ve svatostánku historicky nejúspěšnějšího českého klubu, Tatranu Střešovice. Do Prahy se vypravilo 19 dětí rozdělených do dvou týmů podle věku a také podle docházky. Vzali jsme i tři úplné nováčky, pro které to byl vůbec první florbalový turnaj.

Kluci se na turnaj v Praze moc těšili a jak sami potvrdili při po turnajovém posezení s trenéry, kde si povídáme, co jim šlo a co nešlo při turnaji nebo v jednotlivých zápasech … prý jim nešlo usnout večer před odjezdem… , jak moc se těšili :)

Na některých to bylo bohužel při prvních utkáních vidět. Naštěstí jenom chvilku.

Oba týmy odehrály 6 utkání s novými zajímavými soupeři a oba týmy hrály o medaile. Zatímco ti starší, ročník 2009, projeli základní skupinou jako nůž máslem a klopýtli až v posledním utkání a jasně postoupili ze skupiny do semifinále. Mladší kluci, ročník 2010, postoupili do závěrečných bojů o medaile, až díky překvapivé remíze s favorizovaným týmem z Tatranu.

V Bojích o medaile bylo ale vše jinak. Starší kluci ztratili oba dobře rozehrané zápasy a skončili na 4. místě. Zato mladší kluci se do toho opřeli a při finálové odvetě s Tatranem předvedli fantastický výkon a jasně zvítězili.

Komentář hlavního trenéra Elevů Jana Šuty:

"Výsledky samozřejmě nejsou to nejdůležitější, ale kluky vítězství, poháry i bonbony určitě potěšili. Nás trenéry především potěšilo odhodlání a statečnost, s jakým mladší kluci nastoupili do rozhodujícího utkání se soupeřem, ze kterého měli v kabině veliký respekt. Pochvalu za předvedené výkony zaslouží všichni hráči z obou týmů", dodal uznale trenér.

Komentář šéftrenéra mládeže Tomáše Arazima:

"Takto výjimečný výsledek jsme na tomto turnaji v žádném případě nečekali, protože jsme měli dva relativně vyrovnané týmy a navíc v obou týmech hrál v poli po celý turnaj vždy i druhý golman, který zrovna nechytal, včetně semifinále i finále :) Chtěli jsme ať se děti hlavně co nejvíce hýbou, a že toho pohybu bylo v neděli požehnaně".

Výsledky SK BIVOJ BLACK 2010

Draci Modří 6:4

K.Vary Akademie 4:6

Vosy Praha 10:2

Tatran Střešovice Red 8:8

Semifinále: Draci žlutí 11:7

Finále: Tatran Střešovice Red 15:8

Výsledky SK BIVOJ YELLOW 2009

Tatran Střešovice Black 11:2

Florbal Sokolov 10:2

Florbal Mladá Boleslav 12:5

Draci žlutí 1:5

Semifinále: Tatran Střešovice Red 7:13

O 3.místo: Draci žlutí 4:8

Redakce TA
itm mostRESTAURACE SEVERKA orion SNOEKS mšmt greiner packaging INNO-COMP