středa 15.11.2017

BIVOJKY DVAKRÁT ÚSPĚŠNÉ

Juniorky porazily lídra soutěže z Vítkovic i nebezpečnou Ostravu.

SK BIVOJKY LITVÍNOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5 : 4 (2:1, 3:0, 0:3)

V sobotním utkání proti lídrovi soutěže se po fantastických dvou třetinách se sice v závěru utkání naše hráčky strachovaly o výsledek, ale vedení 5:4 ubránily a získaly tak skalp jednoho z největších favoritů na mistrovský titul.

Branky a asistence: Otcovská 1+2, Vytrhlíková 1+1, Havlínová 1+1, Slavíková 1+0, Bártová 1+0.

Jak hodnotil utkání trenér Vadim Všetula pověstný svými bonmoty:

Pro tohle se ten sport hraje. Zážitek. Neuvěřitelný. My porazili obra. Během prvních dvou třetin byla na soupeři patrna cesta, či svatomartinská husička s vínečkem. Ve druhé třetině jsme dokonce Vítka válcovali. Bohužel nepochopitelné oslabení soupeře nakoplo a najednou to byl armagedon. Strach z vítězství. Naštěstí ten svatý Martin stál při nás. Díky.“

SK BIVOJKY LITVÍNOV - FBC ČPP Ostrava 8 : 5 (2:3, 3:1, 3:1)

V nedělním zápase vyzvaly Bivojky dalšího severomoravského obra a to ostravské FBC. Po většinu zápasu byly naše hráčky těmi rychlejšími, a to rozhodlo. Litvínovské hráčky ve druhé minutě druhé třetiny ještě prohrávaly 2 : 4. To se ale nelíbilo Nele Havlínové, která v čase 22:31 vsítila kontaktní branku na 3 : 4. V čase 22:58 unikla svým soupeřkám Týna Otcovská, která našla před ostravskou brankou Lauru Vytrhlíkovou a bylo srovnáno. V čase 28:47 po závaru před brankou soupeře po přiklepnutí Karolíny Slavíkové skórovala Týna Otcovská - 5 : 4. Ta samá situace, ta samá dvojice hráček v čase 43:06 - 6 : 4. Ostravanky se nevzdávaly a v čase 45:17 to zase bylo jenom o jedinou branku. V 55. minutě utkání uniká po pravé straně Otcovská, její přihrávku precizně zpracovává Slavíková a nekompromisní střelou do šibenice v čase 54:54 upravuje stav utkání na 7 : 5. Soupeřky se ještě nevzpamatovaly ze sedmé branky, když za 44 sekund po spolupráci dvojice Otcovská-Havlínová druhá jmenovaná upravuje na konečných 8 : 5. Na tomto stavu již nezměnila hra soupeřek bez gólmanky.

Sestava litvínovských juniorek: Kotlanová, Soukupová - Otcovská, Kubíková, Vaníčková, Svobodová, Vytrhlíková, Netušilová, Slavíková, Bártová, Havlínová, Šulcová, Tancošová, Střihavková.