úterý 10.10.2017

Bivoj po pěti odehraných víkendech

 
 
 

Florbalový klub SK Bivoj Litvínov zahájil sezónu 2017/2018. V letošní sezóně se představí 11 celků v mužské složce a šest celků v ženské složce.

Po pěti odehraných víkendech jsme požádali místopředsedu výkonného výboru Zdeňka Picka o krátké shrnutí dosavadního průběhu soutěží.

Muži po značných loňských peripetiích vlítli do soutěže jako uragán a po sedmi odehraných kolech jsou s pěti výhrami na prvním místě tabulky 1. ligy. Do hry již zasáhlo pět našich juniorů a na hřišti se prolíná zkušenost s mládím. Vedle „starých“ tahounů Huliče, Skořepy, Kropáčka, Wernera, Hocelíka a Tichého můžeme vidět předloňské a loňské juniory Pitka, Fantu, Beránka (ročníky 1997), Vitvara, Strejčka, Hanzlíčka (ročníky 1998) a již zmiňovanou pětici juniorů Fišera, Kratochvíla, Vodičku, Rybku a brankáře Vybírala. Na hřišti se nám představilo 27 hráčů.

Družstvo mužů „B“ hraje pod názvem SK Bivoj Jokers Krupskou ligu. V tomto družstvu můžeme vidět starší hráče, kteří oblékali prvoligový dres v letech minulých, tak mladé hráče, kteří nedostávají v „A“ družstvu tolik prostoru. „Béčko“ je po čtyřech odehraných kolech s třemi výhrami a jednou prohrou na pěkném druhém místě.

Ženy, kterým se v loňské sezóně nepovedlo vůbec nic, jsou po čtvrtém kole se třemi výhrami na druhém místě tabulky 1. ligy skupiny západ. Trenér Jindra Hejkal sestavil družstvo z vlastních odchovankyň, které vhodně doplnil o čtyři hráčky z venku. Do hry se již zapojilo 19 hráček, kterým velkým vzorem v přístupu k tréninkům i zápasům je stálice litvínovské sestavy Daniela Kornalíková (pozn. autora: nejlepší hokejistka ČR za rok 2004, bývalá reprezentantka ČR a generální manažerka ženské hokejové repre v letech 2003 - 2006).

Junioři mají v této sezóně za sebou první dva zápasy ve 2. lize, které ukázali velký potenciál tohoto kolektivu pro budoucnost našeho „A“ družstva.Na tomto družstvu je vidět jak důležitá je cílevědomá práce od nejmladších věkových kategorií prováděná v těsné součinnosti s rodiči. Věříme, že zkušený florbalový harcovník Filip Skořepa na postu trenéra bude dále rozvíjet schopnosti hráčů. Junioři jsou po prvních dvou kolech na prvním místě tabulky.

Juniorky ve vrcholové první lize zatím odehrály 5 zápasů, z nichž dvakrát vyhrály a třikrát prohrály. Tyto zápasy byly ovlivněny tím, že celé družstvo bylo zachváceno nemocemi, za které mohlo dle slov trenéra litvínovských bivojek Mgr. Vadima Všetuly jednoznačně synkretistické náboženství pocházející z karibského státu Haiti – voodoo. Družstvo semknuté okolo juniorské reprezentantky Kristýny Otcovské má jistě navíc než na současné sedmé místo.

Dorostenci vstoupili jako nováček do 1. ligy a po čtyřech kolech jsou s ne příliš lichotivým skóre bez bodu poslední v tabulce. Družstvo se zatím nedokázalo srovnat s herním pojetím družstev hrajících nejvyšší soutěž již delší dobu. Dalším problémem je odchod šesti hráčů z týmu (pozn.autora: Daniel Kellermann odešel do Chomutova a hráči Hasenöhrl, Rychlík, Hubáček, Síbr a Horák ukončili florbalovou kariéru). "Věřím, že někteří hráči ještě přehodnotí svá rozhodnutí o ukončení florbalové kariéry. Celé družstvo se stmelí, zlepší tréninkovou morálku a přes počáteční prohry začne ve druhé části soutěže vyhrávat“, řekl Zdeněk Picek.

Starší žáci mají za sebou první tři zápasy, které skončily bohužel vítězstvím soupeřů. V této kategorii jsme v období budování kvality z kvantity. Jak se tato nelehká práce bude trenérovi Martinovi Královi dařit, uvidíme až v průběhu dalších bojů.

Mladší žáci vstoupili do své soutěže se dvěma družstvy. První své tři zápasy družstvo Yellow vyhrálo se skórem 20 : 10. Družstvo Black prohrálo jenom s bivoji ve žlutých dresech v poměru 3 : 4 a v ostatních dvou zápasech s převahou vyhrálo – celkové skóre 23 : 8. Trenér kategorie mladších žáků Zdeněk Picek se netají s cílem bojovat s oběma družstvy o příčky nejvyšší.

Do bojů zasáhla i nejmladší kategorie – přípravka. Družstvo Black dvakrát zvítězilo a jedenkrát o góla prohrálo, celkové skóre 23 : 13. Družstvo Yellow má na svém kontě jednu výhru a dvě prohry, při celkovém skóre 19 : 26.

Elévky působí ve své soutěži jako společné družstvo SK Bivoj a SK Dubí. Své první zápasy odehrály 8. 10. v Podbořanech, kdy proti domácímu družstvu zvítězily 14 : 13 a porazily Chomutov 8 : 7.

Mladší žačky vstoupí do soutěže v neděli 15. 10. turnajem v Mostě, starší žačky 22. 10. turnajem v Chomutově a jako poslední zahájí soutěž dorostenky, které se 29. 10. představí v Kadani.

Jiří Vybíral
greiner packaging RESTAURACE SEVERKA INNO-COMP SNOEKS platinum natural titan multiplast město Litvínov