pondělí 12.11.2018

Bivojky poprvé v sezóně vítězně!

Co se událo nového v týmu žen? Zlomí konečně svou smůlu? Více info v článku.

Již tradičně o víkendu odehrály Bivojky 2 zápasy, ze kterých byl úspěšnější ten nedělní s Českou Lípou. Litvínovské hráčky se z kraje psychicky zahřívaly, když Česká Lípa vedla celé rozchytání a rozběhání v 6 hráčkách, ovšem opak byl pravdou. Další auto mělo dopravní problémy, a nakonec překvapili dvěma lajnami. Tento zápas ovšem postrádali reprezentantku Nikol Pekárkovou, která v minulém zápase s Litvínovem nasbírala neskutečných 6 kanadských bodů za 3 branky a 3 asistence.

I když začátek byl trochu krušnější ze strany domácích hráček, kdy ztráta na hostující hráčky byl až o 4 góly, Bivojky se až do poslední minuty nevzdaly, zabraly, a v čase 59:44 vstřelila v power-play vyrovnávající gól Lenka Svobodová. Tím poslala domácí do prodloužení a cenný první bod do tabulky už měl Litvínov jistý. V prodloužení nominovaná první lajna trenérem Petrem Globočníkem ve složení Kornalíková – Pechánková Urbášková – Svobodová – Flachsová skóruje! V čase 61:26 se opět prosazuje Lenka Svobodová, která zpoza brány dostává nahrávku od Flachsové a Litvínov tak dostává i druhý bod. V tomto zápase právem Svobodová získává i titul nejlepší hráčky za 5 kanadských bodů, kdy 4x vstřelila gól a na jeden nahrávala.

Ve smutnějším duchu se odehrálo sobotní utkání, kdy Bivojky se nemohou vítězně dostat přes rozjetý Chomutov. Přes léto došlo i ke změnám v kádru, kdy z Litvínova právě do Chomutova odešla Lenka Čiháková. Před delším časem také Litvínov opustila dlouholetá litvínovská opora Lucie Kopýtková a právě tato dvojice si dohromady připsala 4 kanadské body, což při konečném výsledku 1:5 pro hostí je celkem klíčové.

Do sobotního zápasu lépe vstoupily Bivojky, ovšem střelecky úspěšnější se jevil právě Chomutov, kdy po 1. třetině vedl právě 0:1 díky Oličové. Ani 2. třetina nebyla ta, která by zápas rozhodla. Hra se většinou přesouvala nahoru dolů, ale štěstí na straně Chomutova bylo opět přítomné. V čase 23:33 se prosadila Petra Malecká za pomocí Natálie Janouchové. I když stav po dvou třetinách byl 0:2 a tedy by se zdálo, že Chomutov viditelně svou hrou převládá, na střely na branku to bylo dost vyrovnané v poměru 22:25. Třetí třetina, jak už to obvykle bývá, byla ta nejhezčí z pohledu diváka. Celkem padly 4 góly a také 2 vyloučení. Ale vše v neprospěch Litvínov. 3 góly za záda Ziegelbauerové a vyloučení pro Svobodovou a Kornalíkovou. O jediný domácí gól se zasloužila Lada Flachsová s asistencí Venduly Bártové.

Góly (asistence) vs. Chomutov: 54:00Flachsová (Bártová V.)

Góly (asistence) vs. Česká Lípa: 3:40Flachsová (Svobodová), 5:51 Bártová V., 6:12 Arazimová (Prosná), 36:55 Kornalíková (Pechánková), 40:55 Svobodová (Flachsová), 47:04 Flachsová (Kornalíková), 52:39 Svobodová (Flachsová), 59:44 Svobodová (Urbášková), 61:26 Svobodová (Flachsová)