pátek 14.9.2018

Bivojky vstupují do sezóny pod novým vedením!

 
 
 

Od minulé sezóny prošly Bivojky velkými změnami a jednou z nich a také tou nejdůležitější je nové vedení. Již v sezóně 2017/2018 se o vedení ženské složky dělil dlouholetý bivojský člen, gólman a asistent mužů A Jindřich Hejkal s mosteckým florbalistou hrajícím za FBC Vipers Most Michalem Kučerou. Tuto sezónu byla existence ženské kategorie velmi ohrožena, ale vše dopadlo dobře, a tak se i nadále můžeme těšit na napínavé zápasy 1. ligy žen! Letos na lavičce na pozici trenéra můžeme vidět jednoho z nejzkušenějších trenérů Vadima Všetulu, který také byl mezi prvními trenéry, kteří získali trenérskou licenci A v České republice. Dále se na vedení podílí také Petr Globočník, který je přítomný i u jiných kategorií jako je dorost, mladší žákyně nebo elévové. Spolu s Denisou Pechánkovou je asistentem výše zmíněných hlavních trenérů také Tomáš Arazim, který je prezidentem klubu SK Bivoj Litvínov a také předsedou výkonného výboru.

Další ze změn je velká rekonstrukce kádru, která prošla jak příchody, tak odchody. I tato změna byla velmi žádoucí a vedení klubu jí přivítalo s otevřenou náručí. Je to nový impuls k propojení mládí a zkušeností. Právě konkrétní soupiska byla kamenem úrazu a důvodem k několikahodinovému zasedání výkonného výboru klubu.

První černožlutou posilou týmu žen je Vendula Bártová, která po několik sezón působila u týmu juniorek, kde také měla funkci kapitánky. Vendy je poctivý dříč a také doufáme, že spolu se svou starší sestrou Markétou na hřišti vstřelí pár buřtíků.

Stejně jako Vendy k nám přichází z juniorek také Tereza Vaníčková, která i nadále bude pod vedením Vadima, jako v předchozích sezónách, bude ukazovat tak skvělé výkony jako dosud!

Staronovou posilou je také Jana Arazimová, která se po rodičovské dovolené vrací zpátky do hry a jak se říká, pod taktovkou rodinného příslušníka je to trénování ještě náročnější, tak doufám, že ta dřina přinese také ovoce!

Také Petra Prosná nás obohatila o další dva bivojáčky a s chutí se vrací po rodičovské dovolené na hřiště. Péťa působila v týmu jako mamka rozdávající pozitivní náladu, tak doufáme, že v tom bude i nadále pokračovat.

Po ukončení hostování se z extraligového FBC Liberec vrací Lucie Kadlecová. Lůca má roli multi univerzálky, která dokáže pomoci, jak s florbalkou na hřišti, tak s helmou v bráně.

Jak se říká, to nejlepší nakonec, a proto vám představujeme důležitou posilu Elišku Černou, která v minulosti hrála za tým juniorek, které podobně jako teď, hrály na horních příčkách soutěže. Doufejme, že s Vadimem jim to bude fungovat jak ve vztahu trenér-asistent trenéra u juniorek, tak ve vztahu trenér-hráčka u žen.

A teď z toho smutnějšího soudku. Postihly nás i odchody, na kterém se podílely posily z FbŠ Bohemians Michaela Neubergerová a Adéla Cukrová, kterým skončilo hostovací období. Velmi platná hráčka Lenka Čiháková se rozhodla pro angažmá v Chomutově. Adéla Skalická se svou nekompromisní střelou přestoupila do TJ Sokol Královské Vinohrady, které v minulé sezóně sestoupily z extraligy a utkají se tak proti Bivojkám. Ukončení kariéry evidujeme i Michaely Kokšálové a pauze dala přednost Andrea Butková.

Na závěr pár slov trenéra Petra Globočníka: „Je to pro mě výzva. Dospělý tým jsem vedl max. několik zápasu. Nikdy ne celou sezónu. Navíc tým žen byl po sezóně skoro na odpis, dlouho se dlouho nevědělo jestli se vůbec bude hrát. Já ale podle prvních tréninku v tým věřím. Věřím že se probudí to bivojské “v srdci naše síla jest”. Myslím, že účast v play-off by měla být samozřejmostí, kvalitu na to máme a bude nejvíc záležet na tom co výsledku budou chtít hračky obětovat

Denisa Pechánková
SNOEKS itm mostmšmt město Litvínov platinum natural greiner packaging HORG