pondělí 2.12.2019

Bivojové dali po dlouhé době více než 4 branky, přesto zůstali bez bodu

V neděli se 1. Tým mužů představil na domácím hřišti proti FBC Plzeň. V úvodním střetnutí na hřišti soupeře se litvínovští odvezli debakl 13:2 měli tak soupeřům co vracet.

Střetnutí začalo opatrně, jelikož oba rivalové posledních několik utkání v řadě prohráli. Jako první se prosadili hosté, když domácí obrana nedokázala ubránit standardní situaci. Do konce třetiny hosté stihli skórovat ještě jednou.

Po změně stran se domácím podařil parádní nástup do druhé dvacetiminutovky, když se po devíti vteřinách bleskurychle prosadil Tichý. Bohužel se Bivojům nepodařilo na první trefu navázat, naopak to byli hosté z města piva kdo vsítil další branku. Za stavu 3:1 pro plzeňské přišla černá tříminutovka, kdy každá minuta znamenala gól v síti domácích. Rozjeté hosty zastavil až domácí time out. Ti se pak dokázali do konce třetiny ještě jednou prosadit. Ale závěr třetiny patřil domácím když po Hocelíkově asistenci vykřesal jiskřičku naděje Vodička.

Vzhledem rozdílu pěti branek se již ve třetím dějství velké drama neočekávalo, ale branka Skalitze držela domácí ve hře. To co je však táhlo ke dnu byla vyloučení to v pořadí druhé hosté využili a ačkoliv dobře hrající Jireček opět snížil na rozdíl čtyř branek na zvrat v utkání již Bivojové neměli. I proto, že inkasovali v utkání ještě dvakrát, podruhé dokonce ve vlastní přesilové hře. Jejich dvě branky v závěru utkání z hole hráče utkání Ondřeje Tichého tak již znamenali pouze kosmetické úpravy v celkovém skóre zápasu.

“Utkání jsme bohužel ztratili sérií laciných chyb, které si pokud chceme pomýšlet na body nemůžeme dovolit. Bylo dobré, že jsme hráli jako tým až do konce utkání a i v neúplné sestavě se kluci chtějí o výsledky rvát”.