úterý 8.1.2019

Bivojové na domácím hřišti opět vítězně

Litvínovské hráče tentokrát čekal ostravský tým, který v loňské pro ně úspěšné sezóně po čtvrtém místě v základní části dokráčel až do prvoligového semifinále.

Ostravané sice museli odehrát celý zápas na dvě lajny, ale ve stejné sestavě před třemi týdny prohráli pouze o jednu branku na hřišti průběžně třetího Ústí nad Labem.

Bivojové však předvedli opět zlepšený výkon a naprosto zaslouženě berou podruhé za sebou na domácím hřišti všechny tři body.

V zápase byly důležité nástupy do úvodů všech třetin, ve kterých se Litvínovu dařilo skórovat a zároveň i neinkasovat. Bivojové vedli v půlce zápasu již 6:1, ale ostravští snížili a po druhé třetině byl stav 6:3, kterak skončila i třetí třetina. V jejím úvodu si opět slaboučtí rozhodčí vymysleli trestné střílení proti domácím. To zůstalo neproměněno, a když domácí před polovinou poslední třetiny během necelých tří minut hned pětkrát(!) skórovali, bylo definitivně rozhodnuto o třech bodech pro domácí.

Více než 11 branek vsítili bivojové v základní části své soutěže naposledy v únoru 2015, když Petr Řeháček exceloval šesti vstřelenými brankami a Bivoj porazil pražské Black Angels 13:6.

Bivoj Litvínov – MVIL Ostrava 12:6 (3:1, 3:2, 6:3)

Branky: 5. Jan Vacín, 8. Ondřej Tichý, 9. Ondřej Krejčí, 23. Ondřej Tichý, 25. Tomáš Skalitz, 29. Martin Strejček, 47. Daniel Hulič, 47. Lukáš Pudil, 49. Ondřej Krejčí, 50. Viktor Hocelík, 50. Jaroslav Rybka, 52. Michal Skuhrovec - 14. Ondřej Chovanec, 33. Petr Trulík, 38. Petr Trulík, 48. Jan Němeček, 59. Lukáš Svačinka, 60. Petr Trulík

Vyjádření trenéra:

„Vypadalo to, že jsme přes svátky doopravdy něco potrénovali. Pomohla nám hlavně úvodní desetiminutovka zápasu, ve které jsme si vypracovali zřejmě rozhodující náskok. Skvělé by bylo bodovat i v dalším domácím zápase.“

Sestava:

B: Vybíral, Stojka

O: Skuhrovec, Vacín, Pecháček, Valtr, Rybka, Krejčí

Ú: Hocelík, Jireček, Hulič, Procházka, Vitvar, Skalitz, Strejček, Pudil, Tichý

Hejkal

V dalším zápase se Bivoj Litvínov představí na domácím hřišti v sobotu 12. ledna od 19:45. Soupeřem jim bude tým z Českých Budějovic.