středa 3.10.2018

Černá a žlutá, to je naše barva!

 
 
 

       Konečně jsme se dočkali a nová sezona 2018-2019 začala. Prvním z dvanácti turnajů, které nás letos celkem čekají, byl turnaj v nedalekém Mostě. Vedle našich dvou týmů black a yellow, se ve třetím výkonnostním koši objevili týmy FBC Vipers Most a Florbal Ústí red.

       Hned první zápas nové sezony proti sobě svedl naše družstva, takže jsme byli zvědaví, jak jsme za poslední měsíc potrénovali a jak se obě družstva k tomuto úvodnímu zápasu postaví. I když utkání skončilo výsledkem 6:1 ve prospěch žlutých, jednalo se o velice vyrovnaný zápas a družstvo černých naznačilo svůj potenciál. Dalším utkáním pro naše borce v černém byl zápas proti domácímu týmu, a i přes nepříznivý výsledek 7:2 hodnotíme předvedený výkon pozitivně vzhledem k faktu, že se jedná o nově vytvořený tým, který na společné souhře musí ještě zapracovat.

       Další zápas proti sobě svedlo družstvo žlutých na jedné straně a tým z krajského města na straně druhé. Průběh hry a i konečný výsledek 17:1 vypovídá o jednoznačném průběhu, kde naši hráči naznačili svůj střelecký potenciál. Tento zápas předcházel utkání o konečné první místo v turnaji mezi domácím týmem a týmem SK Bivoj Litvínov yellow, neboť i hráči Mostu do tohoto zápasu neztratili ani bod. Náš tým měli přibližně 15 minut na regeneraci po předchozím zápase a tak panovala obava jak zápas fyzicky zvládneme. K překvapení všech, ale naši hráči na soupeře vlítli jako uragán a v rychlém sledu nastříleli tři góly. Toto snadné vedení však naše borce ukolébalo a vedle toho se tým Vipers vzepřel k mohutnému tlaku, který vyústil ke vstřelení dvou kontaktních branek, které znamenali snížení na 3:2 pro naše borce. Drama bylo na obzoru a to i vzhledem k emocím, které na hřišti zavládli. Bylo nutné naše hráče uklidnit a nasměřovat jejich pozornost jen a pouze na jejich výkon. Toho jsme dosáhli a konečný výsledek 7:2 v náš prospěch svědčí o dobře odvedené práci za kterou hráčům velice děkujeme.

       Poslední utkání byl zápas mezi týmy, které do této chvíle ještě nebodovali. Naši blackové se postavili hráčům Ústí red. Jak bylo výše uvedeno, tak tým černých první dvě utkání odehrál se ctí a s příslibem do budoucnosti, což se projevilo v tomto utkání, i když byl dlouhou dobu stav pouze 1:0 v náš prospěch. Ve druhé polovině utkání se však náš tým střelecky prosadil a o zlepšené mušce svědčí konečný výsledek 11:0. Tím si naši hráči spravili chuť a turnaj opouštěli s úsměvem na tváři.

        Tímto bych také rád vyzvedl výkony obou našich brankářů, kteří předvedli mnoho brilantních zákroků, které v těžkých chvílích podrželi oba týmy.

        Závěrem je nutné sdělit, že tým žlutých i přes vítězství v turnaji nepostupuje do vyššího koše vzhledem k pořadatelství druhého turnaje v naší domovské hale na Koldomu, kam jste všichni srdečně zváni. Vedle zápasu mezi našimi týmy se můžeme nově těšit na utkání s Chomutovem, který spadl z druhého koše a týmem z Lovosic, který postoupil z koše čtvrtého. V tomto turnaji jde o možný postup našeho týmu žlutých do druhého koše, tým černých vzhledem k pořadatelství třetího turnaje postoupit nemůže. Přijďte povzbudit naše borce, budou to potřebovat! Děkujeme!

Jan Vrzák
SNOEKS město Litvínov mšmt itm mosttitan multiplast orion greiner packaging