středa 7.12.2016

Česká Lípa vyloupena

Poslední turnaj letošního roku hostila Česká Lípa. Oba týmy se shodně střetli s Florbal Teplice, Liberec pink a Liberec purple. Jako první šli na „plac“ černí a přehráli purple 16:1, což byl oficiální výsledek v polovině druhé půle a měl následovat konec, ale soupeř chtěl zápas dohrát a tak po vzájemné dohodě se šlo do kabin za neoficiálního stavu 19:2. Ani žlutí nevstoupili do turnaje nejhůře a v celkem vyrovnaném zápase zdolali Teplice 6:5. V dalším utkání se střetli černí a Liberec pink v poměru 19:8 kdy všech osm branek soupeře nám vstřelil jediný hráč č.7 ( je to opravdu asi šťastné číslo). Pak přišli na palubovku opět yellow a poradili s purple 13:7, i když po první půly prohrávali 2:3. Poslední zápas černých se nesl v duchu gólových hodů . Pod dojmem první půle, kterou vyhrál Bivoj 14:2 se nesla druhá v bohorovném klidu hráčů, vědomi si svého náskoku, kdy trenér jen nechápavě kroutil hlavou, co někteří hráči dokáží zahodit, nebo nedoběhnout( protože přeci vedou o parník), přeci jen Teplice tahali za kratší konec a Bivoj vyhrál 20:9. Stejné nervové vypětí přinesl i poslední zápas yellow, kteří vedli v polovině zápasu 4:1, druhá se nesla především přehlídkou triviálních chyb přesto byli šťasnější Bivojové a zvítězili 7:4. Tento turnaj měl i několik zvláštností, především v zápisu do tabulky střelců. Byli to první počiny pro Rosťu Krejsu (2x) a Lukáše Balína(1x). Gratuluji.( a rodičové to neviděli co kluci).

Sestava yellow:

Šimůnek, Kocúr, Maník, Mademlis, Šváb, Krejsa, Kovalík, Balín

Sestva black:

Vostárek, Kaprhál, Dvořák, Hruštinec, Liška, Weissová, Vokáč

Zároveň si dovolím i malou rekapitulaci letošního roku. Oba týmy se zatím drží na třetím a čtvrtém místě neoficiální tabulky s těmito statistikami:

Obě družstva odehrála shodně 16 zápasů, obě družstva měla opět shodně 12 výher a 4 prohry. Žlutí mají poměr branek 145 : 82 a černí 178 : 78. Kdyby ČFbU zpracovávala tabulky tak bychom černé našli na třetím a žluté na čtvrtem místě.