úterý 26.11.2019

Deset statečných stačilo jen polovinu zápasu

24.Listopadu zavítali Bivojové do Turnova k poslednímu zápasu první poloviny soutěže. Soupiska sužovaná četnými zraněními a omluvenkami čítala jen dvě mužů v poli a jednoho strážce svatyně.

I přes tento handicap se hráči z Litvínova chtěli pokusit vybojovat nějaké body. Do tabulky by se jim hodily velmi, před sobotním utkání jich měli pouhých sedm.

Začátek zápasu napovídal, že by se jim mohl zázrak podařit. Bivojové vstřelil úvodní branku utkání, když se po brejku prosadil Jireček a o pár minut později jejich vedení navýšil Pitek. Domácím se podařilo snížit, ale hned v zápětí odpověděl kapitán hostí Hocelík. Stav 1:3 byl spravedlivým odrazem hry v první třetině.

Ve druhé se očekával mohutný nástup domácích což se také potvrdilo. Na jejich snížení, ale hosté dokázali reagovat když čtvrtou branku severočechů zaznamenal Tichý. Bohužel to už bylo z tref černožlutého týmu všechno. Domácí postupně utahovali šrouby a několik minut po využité přesilovce dokázali vyrovnat. Jejich tlak tím však nekončil naopak dokázali trestat hosty, kterým docházeli síly z každé větší příležitosti a do konce třetiny skóre otočili.

Třetí třetina už byla spíše formalitou protože hosté v devíti neměli na obrat dostatek sil, což podtrhla nevyužitá přesilová hra, která ještě mohla závěr utkání zdramatizovat. Závěr utkání již Bivojové dohráli spíše z povinnosti. Konečný výsledek 11:4 neodpovídal ani tak o vysoké herní převaze jako spíš o fyzickém fondu jednotlivých mužstev.

“Zápas se mi nehodnotí lehce. Ačkoliv byl soupeř díky naší oslabené soupisce ve výhodě, myslím že jsme jej dokázali v první polovině přehrát. Ve druhé, když už nám docházeli síly, přišli i chyby a to i moje. Klukům chci za předvedený výkon poděkovat”.

Zhodnotil utkání Petr Globočník

Druhou polovinu soutěže načnou litvínovští na svém hřišti tuto neděli proti FBC Plzeň. Zápas začne v 17:30