pondělí 23.1.2017

Dorostenci YELLOW mají dalších 6 bodů doma

 
 
 

Po delší zápasové pauze, svátcích, soustředění a trénování nás čekaly další 2 zápasy. Nejprve předehrávka v domácí Aréně s mladším týmem dorostu SK Bivoj Litvínov Black a poté v hale v Mostě – Velebudicích s Jazzmany Žatec.


SK Bivoj Litvínov Yellow : SK Bivoj Litvínov Black     19 : 1 (5:0, 6:1, 8:0)

Tento zápas nás zastihl ve skvělé formě a odnesli to naši mladší kolegové, více bych nehodnotil.

Zajímavosti: zápas se odehrál 19.1., Kubásek slavil narozeniny. Hráli jsme na 3 beky a Mára Poláčků se stěhoval z obrany na hrot (ten vysunutej vrchol). Kelly mladší, který pravidelně hrál za náš tým, nastoupil proti nám a připsal si lišáckou asistenci na gól Blacků.


SK Bivoj Litvínov Yellow : FbC Jazzmani Žatec      13 : 3 (5:2, 1:1, 7:0)

Do sobotního zápasu jsme nastoupili pouze v 8 hráčích do pole (Milan Procházka po nemoci, ale díky že ses přijel aspoň podívat, Mára Poláček bohužel mimo město), opět na tři beky a pouze na 5 útočníku a sem i tam byla naše hra taková všelijaká. Obrana Hudebníků hrála na ty ostřejší noty (jó, holt basa tvrdí muziku) a měli i krapet štěstí. Žatečtí tak po našich chybných nahrávkách vyráželi do svižných protiútoků ve 3 a vypadá to, že mají tuto variantu slušně natrénovánu.

Po první třetině jsme si řekli jak si s těmito situacemi poradit, Matěj Vodička dostal vyčiněno od sudích, že osekává gólmana i když nevím a šli jsme vstříc osudu druhé třetiny. Tato nám střelecky vůbec nevycházela, ale o pěkné kombinace a střelecké momenty nebyla nouze. Ale na obou stranách, s většinou si jistě poradil Jirka Vybíral alias Gigi junior.

Na konci druhé třetiny a víceméně po celou třetí třetinu byl vidět rozdíl ve fyzické připravenosti obou týmů. Na obranu Jazzmanů – my jsme hráli v sobotu pouze 1 zápas. Naši borci si tak na hřišti dělali co chtěli, rychlé kombinace, spousta střelby, 7 vstřelených gólů během 12 minut. Gigi v bráně v jedné situaci zahlásil „nevidim“, načež soupeř vystřelil a náš brankář zasáhl v podstatě dvakrát naslepo a vychytal. Nevychytal to ovšem Tomáš Kubas, který po jednom z ostřejších nešikovných zákroků inkasoval krosček do obličeje po kličce, která byla vesměs utopická.

Zajímavosti: časomíra na monitoru u stolku na empajru (tam jsem fakt neviděl, naštěstí vždy někdo na střídačce předčítal). My i náš soupeř jsme hráli shodně v 8 lidech do pole. Soupeř měl 1 gólmana navíc. Mohy (Martin Mohácsi) předvedl neuvěřitelný kousek – zpracování padajícího míčku zády a jednou také ducha fair-play, když přiznal, že míček zamířil do autu od něj. Jazzmani hráli v určitých úsecích celkem prasácky, ale naši hráči se s tím popasovali na jedničku – přišlo mi, že čím více byli praseni, tím hladovější byli po gólech.. Když jsem se snažil dát v jedné fázi utkání taktický pokyn „nelítejte tolik, pošetřete se", bylo mi odpovězeno „jasný, máme to v povaze“ J a to mluví za vše – ta chuť do hry a hlad po gólech je obrovská..

Rád bych vás všechny jménem mým i jménem celého týmu srdečně pozval na další turnaj, který bude nebojím se říci rozhodujícím turnajem této sezóny. Hrajeme totiž proti Kadani, která má 2 zápasy k dobru a můj tip je takový, že tato utkání vyhrají a to znamená, že budou stále jen o 2 body za námi. Proto bude náš vzájemný zápas nesmírně důležitý, pokud vyhrajeme, budeme mít napůl vyhráno. HRAJEME 12.2. v domácím prostředí, s vaší podporou se hraje vždy skvěle a společně to můžeme dokázat!! Ve druhém zápase nastoupíme proti Turnovu, který je sice 8 bodů za námi, ale nemůžeme si dovolit ztratit body, jinak to může být vše ještě dramatické až do konce soutěže. Mám ale vítěznou náturu a tu se snažím přenést na naše šikovné hráče, kteří když hrají jako tým, jsou k nezastavení.

Pro dokreslení obrázku, který jsem načrtl, podívejte se na stav v tabulce a budete mít ucelený obraz o čem mluvím: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/druha-liga-dorostencu-skupina-2

Díky za pozornost a zas někdy příště

Skořepa Filip
William Art platinum natural orion itm mostmšmt greiner packaging město Litvínov