čtvrtek 18.10.2018

Druhý turnaj v Litvínově

Netrvalo to dlouho a dočkali jsme se druhého turnaje prvního koše druhé juniorské ligy. Podle loňských výsledků nás čekali velice silní soupeři. Měli jsme se utkat s Děčínem (loňské vzájemné zápasy 10:7, 4:9, 7:8, 5:0 kontumačně) a Teplicemi (7:4, 3:5, 11:6, 6:3). Oproti předchozímu turnaji tentokrát chyběl nekompromisní bek Martin Mohácsi, ale místo něj se do sestavy juniorů vrátil Milan Procházka.

SK Bivoj Litvínov : 1. FBC DDM Děčín IV 2 : 4 (0:2, 1:0, 1:2)

Děčínu jsme vyšli vstříc a znamenalo to pro nás o hodinu dřívější budíček a start zápasu v 9 hodin ráno, kdy ještě většina lidí dospává únavu z pracovního týdne nebo z páteční pařby. I přesto se na tento zápas přišlo podívat krásných 61 diváků.

Před zápasem probíhalo vše v pořádku, pouze nejmenovaný Ondra zapomněl sportovní obuv, tak proběhla akce kulový blesk s Járou a Ondra mohl hrát. V naší bráně se představil Jiří Vybíral. Proběhl slavnostní nástup obou celků, předzápasové rituály, vyhlášení line-upu a zápas s loňským mistrem tak mohl začít.

Začalo se nejprve opatrně, ale hned ve 2. minutě otevřel svou střeleckou pouť děčínský Vlček – 0:1. Na začátku třinácté minuty jsme byli vyloučeni a v polovině 14. minuty jsme inkasovali z hole Vlčka, který se nekompromisně trefil kus od manťáku – 0:2. V závěru první třetiny (2 vteřiny před koncem) jsme byli nesmyslně vyloučeni, když byl obránce Kubas již v pohybu hokejkou proti míčku, moment po písknutí rozhodčího (to už nešlo zastavit) odehrál míček a ten se náhodně odrazil do protihráče – 2 minuty.

Druhá třetina začala s nestandardním počtem hráčů a k naší spokojenosti nutno dodat, že se nám povedlo ubránit důležité oslabení. Soupeře jsme do ničeho velkého nepouštěli, to důležité pochytal brankář Vybíral, vytvářeli jsme si šance, ale ne a ne je využít. V 9. minutě dostal trest hráč Děčína. Kombinovali jsme, zamkli jsme soupeře před brankou, ale nedařilo se najít tu správnou skulinku ke skórování. Naše přesilovka zůstala nevyužita. Bivoje dostal zpět do hry v poslední, tedy 15. minutě Ondra Nigrin po asistenci Matěje Horáka – 1:2 a jsme na dostřel.

Ve třetí třetině jsme opět začali tlakem, ale v tomto zápase se nám v gramci zasekla deska s tím starým odrbaným flákem ze Šlágr TV s poetickým názvem Neproměněná šance. Ale pozory! V 6. minutě využil jednu ze svých šancí po asistenci Milana Procházky Matěj Dufek – vyrovnáno 2:2. Vítězství bylo takřka na dosah, už to hodně smrdělo gólem, ale nepadl. Padl, ovšem do té branky, do které jsme nechtěli. Ve 12. minutě závěrečné třetiny završil svůj čistý hattrick děčínský Vlček – 2:3. Naši hráči se opravdu hodně snažili, ale závěrečný tlak přinesl akorát náš time-out, šance, odvolání gólmana, hru v šesti, střelbu, dorážky, ale také náhodně vyhozený míček od branky soupeře až do naší prázdné klece – 2:4. A to už jsme tušili, že za dvacet sekund dvakrát nejspíš neskórujeme.

Za předvedenou hru se Bivoj vůbec stydět nemusí, naopak, předvedená hra se musela líbit, takže jsme po zápase mohli jít poděkovat divákům se vztyčenou hlavou. Soupeře jsme přestříleli 31:29.

SK Bivoj Litvínov : DDM Dynamo Teplice 12 : 9 (5:1, 6:5, 1:3)

Naši junioři posílení touhou odčinit předchozí zápas, vstoupili do tohoto utkání odhodláni zlepšit produktivitu směrem dopředu. Na tento zápas přišlo obdivuhodných 110 diváků, na druhou juniorskou ligu solidní návštěva. Děkujeme!

Po úvodní oťukávačce se v čase 2:00 poprvé trefuje Jára Krejčí, když míček z naší obrany putoval téměř na jeden dotyk po ose Tvrzník – Fiedler – Kopta – Vodička – Krejčí – 1:0. Poté nám dělala soupeřova „nahazovaná“ před branku problémy a párkrát se tepličtí dostali do nebezpečného prostoru úplně volní ke střele – bravurně nás několikrát podržel Vojta Soukup, muž v masce pro tento zápas. Ale mělo to takové to malé ALE, střílet góly v tomto zápase bylo souzeno ze začátku nám. Čas 8:27, naše standardka v soupeřově rohu, míček putuje za bránu a před bránu po ose Kratochvíl – Procházka a Dufek nakonec skóruje – 2:0. Na konci 10. minuty začala naše obrana hrát uspávanou, když si v našem obranném pásmu vyměňovali přihrávky i pozice Král, Vovesný a Horák, v naprosto přesný moment si za obranu obloukem naběhl Filip Dušek a dostal pas přes celé hřiště od Horáka, Dušek pak parádně ze vzduchu přeloboval gólmana hostí – 3:0. Ve 12. minutě bohužel přišla první velká individuální chyba našeho beka za bránou, ztráta míčku, vytočení před bránu a zasouvák na 3:1. O 3 minuty později přišla chvíle bojovníka a kapitána Tomáše Kratochvíla, který si dlouhou chvíli zkrátil čistým vybojováním míčku, pak si v plné rychlosti poradil s obranou a poté i s gólmanem a dává do prázdné brány – 4:1. Hráč, který otevřel skóre zápasu, první třetinu symbolicky gólově i uzavřel. Byl to Jaroslav Krejčí, když se podruhé v zápase povedla kombinace celé lajny a míček skončil za zády bezmocného gólmana, když se do akce postupně zapojili všichni – Tvrzník, Fiedler, Kopta, Vodička a ten našel sbíhajícího Krejčího – 5:1.

Druhá třetina přinesla celkem běžný souboj 1 na 1, náš bek propadl, soupeř nabral obrovské tempo a ve 4. minutě snížil na 5:2. O minutu později náš bek nejprve dobře vybojoval míček, pokryl si ho v pohybu tělem, prošel přes první napadající, ale pak pomalou riskantní nahrávkou vybídl soupeře ke snížení na již nelichotivých 5:3. Na konci 7. minuty máme zpět tříbrankové vedení, když se potřetí zapojila celá lajna a vedeme 6:3! Jednoduše – z našeho pravého rohu přenáší Fiedler do levého na Tvrzníka, ten prodlužuje po manťáku na volného Krejčího, ten prohazuje na Vodičku a Matěj Vodička nachází před bránou volného Koptu, který si poradil mazácky. Po další půlminutě hry jsme měli výhodu odloženého trestu, ale tu rychle využil pohotovou přesnou střelou Tvrzník – 7:3. O minutu později jsme se dostali až před branku Teplic, skrumáž, míček si uzmul Procházka a zvýšil na krásných 8:3. V 11. minutě měl soupeř možnost 2 nájezdů, ten první Vojtěch Soukup parádně vychytal, ten druhý již soupeř proměnil a bylo to 8:4. Pořád ještě dost dobrý náskok. Hned další střídání přineslo ještě výraznější vedení, když po třinácti sekundách vybojoval u mantinelu Krejčí, uvolnil se až do střely a protože pokračoval směrem k brance, sám si dorazil vlastní střelu – 9:4. Netrvalo to ani minutu a v čase 11:36 si u nás v obranném pásmu dobře vyměnili míček Vovesný s Duškem, Vovesný pak přes střed přesně našel volného Horáka a ten prostřelil brankáře – 10:4. Aby toho nebylo málo, za další minutu Procházka veprostřed hřiště prostrčil na Dufka, ten si poradil 1 na 1, navázal na sebe druhého beka a předložil bezvadnou nahrávku do prázdné Kratochvílovi – 11:4. Potom přišla další individuální chyba, přihrávka našeho beka na protihráče před naší brankou – 11:5. A v poslední minutě Teplice zakously ještě jednou – nepokrytý pas na hráče před bránou – 11:6.

Ve třetí třetině jsme měli přesilovou hru, kterou jsme nevyužili. Až 3 minuty před koncem zápasu se Teplicím podařilo snížit na rozdíl 4 branek, když našemu obránci selhalo zpracování skákavého míčku a toho využil soupeř – 11:7. Nezabralo to ani minutu a vrátilo se nám vedení o 5. Zpozabrány zkusil freestyle Kopta, míček si zpracoval Krejčí a přesně našel před bránou volného Vodičku – 12:7. Přesně za další minutu, v čase 14:03 dotlačil soupeř míček až před branku a tam pohotovou otočkou snížil – 12:8. Pohodlný náskok, ale dostali jsme zbytečné góly a to ještě jeden po další individuální chybě, nejdříve skvělý návrat do obrany, pak naivní klička do dvou uprostřed, rychlý brejk a konečných 12:9. S výhrou jsme spokojeni, díky ojediněle velkému množství individuálních chyb se diváci dočkali skvělé porce gólů a já jsem sice zase plešatější, ale pyšnej.