úterý 25.9.2018

Hrát pouze 40minut nestačí

Ve 4.kole 1.florbalové ligy mužů uvítali hráči SK Bivoj Litvínov na SH Koldům svého geograficky nejvzdálenějšího soupeře, celek Z.F.K AQM Petrovice. Oba týmy dělí na mapě 504km, taková cesta se na soupeři musí podepsat. Nebo ne?

Jak už bývá zvykem, tak vstup Bivojů do zápasu bývá stejný, jako jejich nástup na hřiště před utkání. Velice vlažný.

Toho dokázal soupeř využít a již v čase 1:13 poprvé skóroval. Ani to hráče Litvínova nenakoplo do optimálního tempa a v čase 6:11 svítilo na tabuli skóre 0:2!!! To už byl ale dostatečný budíček a hra se začala vyrovnávat. Litvínov byl více na balónku a soupeř se dostával jen do sporadických situací, se kterými neměla domácí obrana problém.

Tento tlak postupně vyústil také v góly, a tak se na konci první třetiny šlo do šaten za stavu 3:2

Litvínov nabuzen hrou z druhé poloviny první třetiny vlétl do druhého dějství jako naprosto jiný tým. Opanoval hru a z toho pramenily chyby soupeře, které Bivojové trestali.

Když v čase 29:22 zvyšoval Tomáš Skalitz na 6:2 mohlo se zdát, že je po utkání.

Soupeři se sice podařilo snížit, ale do konce třetiny se ještě trefil domácí Daniel Hulič a Bivojové šli do šatny za vedení 7:4

Jenže přišla třetí třetina . . . Jestli se soupeř ty dvě předchozí jen šetřil, tak to netušíme, ale ve třetí třetině se Petrovicím povedlo vyrovnat hru. Petrovičtí hráči začali vyhrávat osobní souboje a domáci na tento tlak nemohli najít odpověď. Zlepšená hra soupeře znamenala také branky v domácí síti. V čase 44:01 to bylo snížení na 7:5 a pouhých 30sec poté přišel další hřebíček do rakve. Když v čase 50:46 skórovali Petrovice znovu, byl zápas 7:7

Drama, které určitě bavilo diváky, ale rozhodně ne trenéry tak vrcholilo v posledních 10ti minutách zápasu.

Jenže rozuzlení se nekonalo a tak muselo přijít na řadu prodloužení.

To se hraje stejně jako v hokeji systémem 3na3, ale ve florbale je móda odvolání brankáře a přesilovka 4na3 ihned po získání balónku.

A přesně to se také stalo. Petrovice vyhráli úvodní buly a ihned odvolali gólmana. Minutu ždímali Litvínovskou obranu, vytvořili si několik slibných šancí, ale gól z toho nebyl. Naproti tomu po získání balónku šel do 4 hráčů Bivoj.

Kapitán Viktor Hocelík míchal s balónkem a všichni v hale a na hřišti netrpělivě čekali co vymyslím. No tak to vzal na vidle, dal gól a přisoudil Bivojům druhý bod z tohto nervydrásajícího utkání.

V rámci online přenosu hodnotil utkání asistent trenéra Filip Skořepa takto:

“Děkujeme soupeři za otevření očí, hraje se na 3 třetiny, my jsme třetí třetinu hráli nezodpovědně až naivně a darovali jsme soupeři bod. Musíme se poučit, ale již do dalšího zápasu, né že se budeme poučovat celou sezonu. Děkujeme dorazivším divákům a divákům u textu a videa. Každopádně pozitivní je, že jsme si nakonec šli pro vítězství. Klukům přejeme šťastnou cestu do Petrovic.”

SK Bivoj Litvínov - Z.F.K. AQM Petrovice 8:7p (3:2, 4:2, 0:3, 1:0)

branky (asistence) 5:09 Viktor Hocelík (Filip Skořepa), 9:06 Vlastimil Valter (David Stojka), 14:49 Michal Skuhrovec (Daniel Hulič), 23:56 Michael Pitek (Ondřej Krejčí), 27:13 Marek Mandelbaum (Viktor Hocelík), 29:22 Tomáš Skalitz (Filip Skořepa), 36:42 Daniel Hulič (Marek Mandelbaum), 61:08 Viktor Hocelík (Michal Skuhrovec)

Zdá se, že hráči Litvínova se rozhodli nám v letošní sezóně servírovat nervydrásající utkání plná zvratů, která se divákům chtě nechtě musí líbit.

Ve čtvrtek 27.9. se Litvínovští představí na půdě rivala z Ústí nad Labem. Toto derby má vždy výbušnou atmosféru a tak se diváci v Ústí mají rozhodně na co těšit.

Ovšem ani Litvínovští nezůstanou ochuzeni, protože již v neděli 30.9. v rámci 6.kola první ligy se Bivojové opět představí na domácí hale SH Koldům, kde od 17:30 přivítají celek FBŠ Hummle Hattrick Brno.

Tento víkend to ovšem nebude jediná florbalová událost, protože na domácí půdě se představí také tým juniorek, který dlouhodobě působí v nejvyšší soutěži.

Bivojky se nejprve v sobotu 29.9. od 17:00 střetnou s FbŠ Bohemians Praha

a v neděli 30.9. od 14:30 vyzvou Ivanti Tigers Jižní Město.

Pro fanoušky florbalu tedy přichází ideální víkend, který si rozhodně nemohou nechat ujít.