pondělí 21.10.2019

I přes nepříznivý výsledek bojovali Bivojové až do konce

Muži A vs Panters

Do sobotního utkání nevstoupili muži nejlépe a po 12 minutách prohrávali s domácími Pantery už 4:0. Stejně skončila také první třetina.

Ani úvod druhé dvacetiminutovky se Bivojům nevydařil a domácí postupně navýšili skóre až na hrozivých 7:0. Bivojové vystřídali brankáře, kdy zoufalého Pfeifra, který ať dělal co dělal, stejně lovil jeden míček z branky za druhým, nahradil junior Matěj Chabr, který se tak poprvé ve své kariéře zapsal do utkání národní ligy mužů.

Od té doby začali Bivojové hrát o jeden rychlostní stupeň výš a efekt se projevil i v podobě vstřelených branek. Ty byli ve druhé třetině celkem tři. Ale i tak do třetího dějství nastupovali hráči Litvínova se sedmi gólovým mankem. Když druhou třetinu prohráli poměrem 6:3.

Přesto se chtěli ještě pokusit o zázrak a také úvod třetí třetiny jim patřil. Ale i v tomto jejich snažení se odrážela jistá symbolika celého zápasu. Hosté z pěti vyložených šancí dokázali proměnit jen jedinou. Naproti tomu domácí z první vážné šance navýšili své vedení. V závěru pak ještě s lehkostí hrající Panteři přidali další góly a zápas tak zaslouženě skončil jejich vítězstvím v poměru 14:4.

“Soupeři jsme značně ulehčili cestu za třemi body, když jsme do první třetiny nastoupili značně lehkovážně a tři z úvodních čtyř branek jsme soupeři darovali sami. Pozitivně hodnotím druhou polovinu utkání, výkon Chabra a taky to, že se kluci snažili se zápasem něco udělat i samotném závěru navzdory velmi nepříznivému výsledku. Čeká nás spousta práce s tímhle mladým týmem, který má jistý potenciál, ale chybí mu zkušenost a klid na míčku”. Hodnotil zápas Petr Globočník