čtvrtek 12.1.2017

Juniorky vítězi Prague Floorball Cupu !

 
 
 

Ve dnech 6.- 8.1.17 se naše juniorky zúčastnily prvního ročníku mezinárodního turnaje Prague Floorball Cup. V kategorii G99 jsme bojovali v sedmičlenné skupině systémem každý s každým. Do finále postoupily první dva týmy.

Pátek 6.1.17

SK Bivojky Litvínov – FbK Vosy Praha 4:1

V prvním duelu jsme se střetli s jedním z předních dorosteneckých týmů pražské soutěže. Na malé ploše na Braníku nám tak Vosy byly více než vyrovnaným soupeřem. Po hřišti létaly a byly nepříjemné jako jejich jméno, ale nastolené tempo nedokázaly udržet po celý zápas. Zápas jsme překlopili na naší stranu a připsali si tak první velmi cenné vítězství.


SK Bivojky Litvínov – TJ Sokol Jaroměř 12:1

Na soupeře jsme vlétli takovým způsobem, že místy to byla přímo exhibice. Ač soupeř neměl takovou kvalitu, nic to neměnilo na našem super výkonu. Naše kombinace a branky byly místy přímo oku lahodící.


SK Bivojky Litvínov – Florbal Chomutov 2:0

Poslední vzájemná střetnutí byla opravdovými derby plná emocí a soubojů, ale tentokráte se nic takového nekonalo, ba naopak. Soupeř jen bránil a my jsme ho obléhali a to vše spíše v přátelském duchu. Po profesorském výkonu jsme zvítězili 2:0, aniž by soupeř vážně ohrozil naší branku.


Sobota 7.1.17

SK Bivojky Litvínov – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:0

Rozdíl v kvalitách byl tak značný, že hra připomínala spíše házenou. Neustále obléhání branky Sokolu naštěstí umožňovalo vyzkoušet i jiné varianty útoku. Přehuštěné brankoviště zabránilo větší kanonádě, ale i tak jsme si v poklidu dokráčeli pro pohodové vítězství.


SK Bivojky Litvínov – MMKS Podhale Nowy Targ ( POL ) 3:2

Dle pořadatelů asi nejlepší zápas celého turnaje. Nowy Targ byl opravdu kvalitním protivníkem, jelikož patří mezi nejlepší polské týmy a může se pyšnit několika tituly z dalších mezinárodních turnajů. Vědomi si kvalit soupeře jsme dali do zápasu opravdu vše, což soupeř také. Neuvěřitelná atmosféra, kde to, co bylo polské, fandilo Targu a to, co české, Bivojkám. Tvrdé souboje, krásné góly, nasazení, emoce, ale i 5 minutové vyloučení na naší straně. Vše jsme zvládli i nařízený nájezd proti nám. Vítězství bylo opravdu cenné a tvrdě vybojované. Po tomto zápase jsme tak byli již jasnými účastníky finále.

SK Bivojky Litvínov – SK Florbal Benešov 5:3

Poslední zápas základní části už na předních pozicích nic změnit nemohl, čemuž odpovídalo i naše nasazení. Soupeř měl v týmu několik šikovných individualit, ale i tak jsme vedli již 3:0 především díky naší technické kvalitě. V tom ale nastalo polevení a to Benešov nemilosrdně potrestal a dorovnal na 3:3. Překvapení jsme ale nedopustili a přece jen dotáhli duel do vítězného konce. Z prvního místa bez ztráty bodu jsme se tak mohli těšit na nedělní finále.


Neděle 8.1.17 – Finále

SK Bivojky Litvínov - MMKS Podhale Nowy Targ ( POL ) 6:3

Bylo vidět, že pro mnoho našich holek to bylo první velké finále s hymnami a dalšími ceremoniemi, takže nervozita mnohé ovládla a na hře to bylo znát. Soupeř toho využil a pohodově vedl. I když jsme dorovnali, tak hvězdy v týmu Podhale opět nemilosrdně trestaly. Půle nám ale pomohla k uklidnění a pak už tu existoval prakticky jeden tým a to ten náš. Útok za útokem se valil na Polky a ty jen nevěřícně zíraly, jak se jim sen o titulu ztrácí před očima. Pětibrankovou smrští jsme zápas totálně otočili a mohli odjistit výbuch nadšení a radosti. Nad hlavu jsme tak zvedli naší první velkou trofej.

Bivojky byly úspěšné i v individuálních oceněních. Nejužitečnější hráčkou turnaje byla zvolena naše Týna Otcovská a nejlepší brankařkou u nás zaskakující mostecká Tereza Soukupová.

Turnaj lze hodnotit jen v superlativech. Ve všech zápasech výhra a to i se silnými Polkami. Díky malé ploše většina zápasů kvalitní i proti papírově slabším soupeřům. Ubráněná všechna oslabení včetně 5 minutového s Nowym Targem a proměněné všechny přesilovky. Hra po většinu turnaje na tři kvalitní formace i díky uzdravení většiny z dlouhodobé marodky.

S dresem Litvínova se díky konci hostování rozloučila na tomto turnaji Eliška Poláková, které tímto moc děkujeme za kvalitní služby. Naopak jsme na turnaji představili další dvě nové ústecké akvizice. Na střídavé hostování tak využijeme Elišku Janurovou a Vendulu Štolbovou. Střídavé hostování se nepodařilo sjednat u brankařky Terezy Soukupové, které tímto také děkujeme za skvělý záskok a super výkony, které nám umožnily v Praze vyhrát.

Kolotoč zápasů ale tímto nekončí. Již tuto sobotu 14.1. od 19:00 přivítáme u nás v hale na Koldomu v rámci 1. ligy juniorek pražský Herbadent. Pokusíme se proti momentálně 4. celku tabulky překvapit a poprat se o cenné body.

Vadim Všetula
Greiner Packaging Altisport platinum natural ITM Most Město Litvínov William Art PKL servis