středa 15.11.2017

Mladší žáci stále na vítězné vlně

 
 
 

Obě družstva mladších žáků si ve své lize vedou více než zdatně. V zatím odehraných třech kolech se mladí Bivojové vždy umístili na prvním místě. V případě, že v jedné skupině byly obě naše družstva tak na prvním a druhém místě. Těmi smutnějšími jsou hráči v černých dresech, jelikož v dosavadním průběhu soutěže z devíti zápasů prohráli pouze dvakrát vždy o jediný gól, a to s Bivoji hrajícími ve žlutých dresech.

Soutěž mladších žáků se hraje tzv. košovým systémem. Nasazování do košů bylo prováděno dle výsledků z loňské sezóny, kdy naši mladší žáci tuto soutěž nehráli. Při nasazování do výkonnostních košů se nikdo nezabýval tím, s jakými ročníky do soutěže jednotlivé kluby budou vstupovat. Tak se stalo, že družstvo s bilancí z posledních dvou sezón - 70 zápasů, 62 výher, 1 remíza a pouze 7 proher (skóre 767 : 325), bylo šmahem nalosováno do posledního koše.

Před sezónou byl plán jasný. Mít ve čtvrtém kole soutěže jedno družstvo v prvním koši a jedno ve druhém koši. Po druhém kole vše nasvědčovalo tomu, že vše běží dle plánu. BLACKové si vítězstvím v koši E zajistili postup do koše C. YELLOWáci si vítězstvím koše C zajistili postup do koše B. Až do tohoto bodu vše bylo na dobré cestě. Ligová komise (LK) v souladu s reglementem soutěže do koše B poslala družstvo umístěné na druhém místě - Ústí White (o postupu nerozhoduje umístění, nýbrž pořadatelství). Jelikož naše družstvo YELLOW mělo pořádat, zůstalo v koši C.  

Smolná prohra BLACKů 5 : 6 s YELLOWáky při posledním turnaji znamenala "až" druhé místo v koši C a Bivojové, které neporazil nikdo jiný než zase Bivojové skončili pro čtvrté kolo v koši E, tedy zpět na startu.

Obdobná situace nastane vždy, když některé z našich družstev bude pořádat. YELLOWáci budou pořádat 6. kolo soutěže 21. ledna 2018 a bez ohledu na své výsledky a bez ohledu na to v jakém budou zrovna koši mohou dle sdělení LK pořádat koš B, C nebo E. Z tohoto vyplývá, že jakkoliv se vydrápeme vysoko, tak nás zase pořádání vrátí zpět a přicházíme tak o šanci zahrát si s kvalitnějšími soupeři nebo si zahrát více zápasů v prvním koši, kde se v rámci jednoho kola hrají 4 zápasy.

Košový systém je převzat z Prahy, kde ovšem hrají větší počet zápasů (jejich soutěž je na 12 kol, naše pouze na 10). V Praze jsou si vědomi jisté dávky nespravedlivosti pořadatelství celků, kteří se drápou z nižších košů k vyšším metám a proto v reglementu soutěže mají článek - úprava pořadatelství, který praví, cituji: "Po odehrání 6. kola soutěže dojde k přeřazení pořadatelů dle umístění v 6. kole (se zohledněním pořadatelství) na zbývající část soutěžního ročníku ...." . Takou úpravu mi ovšem nemáme.

Pro potěšení oka přináším tabulky zatím odehraných tří kol:

Turnaj 8.10.2017 v Lounech

Další program našich mladších je následující:
YELLOWáci se představí 25.11. v Liberci a BLACKové taktéž 25.11. ve Strupčicích.

Zdeněk Picek
itm mostorion titan multiplast INNO-COMP platinum natural William Art mšmt