neděle 13.10.2019

O víkendu Bivojové doma zaváhali

Á-tým podlehl Traverze

V sobotu nastoupili domácí SK Bivoj Litvínov proti hostům z Prahy, Traverze Mukařov. Jejich soupeř patří k tradičním účastníkům Národní ligy. Vzájemné střetnutí bylo historicky prvním duelem těchto soupeřů.

První třetina se pro litvínovské vyvíjela dobře zhruba do poloviny, kdy domácí vedli 1:0. Ale ještě do konce prvního dějství si Bivojové odnášeli do kabin jedno gólové manko, když se soupeř ujal vedení v přesilové hře.

Do druhé třetiny nevstoupili černo žlutí vůbec dobře a už po 6 vteřinách prohrával o dvě branky. Navíc po několika minutách se hosté dostali do 3 brankového vedení, když potrestali jednu z častých chyb v rozehrávce domácích. Bivojové však nehodlali zápas odevzdat bez boje a tak se poměrně rychle vstřelenými brankami dostali zpět do zápasu. Hosté si vzali oddychový čas a to byl zřejmě klíčový moment utkání, jelikož do konce třetiny dokázali vsítit dvě branky a do třetí třetiny šli s pohodovým náskokem 3:6 z pohledu domácích.

Ve třetí třetině se na branku čekalo poměrně dlouho. Ta první přišla až v poslední desetiminutovce z hole hostí, ale to už domácí hráli bez brankáře. Bivojové si pak ještě svojí aktivitou vybojovali přesilovou hru, ve které skóre korigoval kapitán domácích Viktor Hocelík. To už však bylo ze strany Bivojů vše a tak utkání skončilo 4:7 pro hosty z Prahy.

“Prohra mě velmi mrzí. Soupeř byl k poražení. Traverza hrála italský florbal, kdy stála zataženo v bloku a čekala na naše chyby, ty jsme jim bohužel nabídli v dostatečném množství. Podle statistik jsme měli v utkání 40 střel, ze kterých jsme skórovali pouze 4x to je málo. Zakončení je jedna z věcí na které musíme dále pracovat”. Shrnul utkání kouč domácích Petr Globočník