čtvrtek 31.3.2016

Play-down o udržení nejvyšší florbalové soutěže - Litvínov přivítá Vinohrady!

Bivojové úvodní zápas na půdě svého pražského soupeře vyhráli. Velikonoční odvetu ale lépe zvládli Královské Vinohrady. Série se tak přesouvá do Litvínova za nerozhodného stavu 1:1 v sérii.

V prvním letošním vzájemném zápase v Praze bivojové po špatném výkonu nestačili na Vinohrady v poměru 3:6. Ve druhém pak litvínovští borci před domácím publikem byli lepším týmem, ale nakonec prohráli těsně 7:8. To bylo ještě v základní části florbalové superligy.

V rámci superligového play-down se pak v Praze představili na Velký pátek a o velikonoční pondělí.

V prvním zápase bivojům utekl začátek zápasu, když ve 22.minutě prohrávali už 1:4. Po zlepšeném výkonu se jim však v následujících minutách povedlo snížit a ve 49.minutě dokonce vyrovnat na 5:5. V prodloužení měl pak nejlepší mušku litvínovský Skalitz, a zařídil tak první bod v sérii - 6:5pp.

TJ Sokol Královské Vinohrady - SK Bivoj Litvínov 5:6p (3:1, 2:3, 0:1, 0:1)

branky (asistence): 00:46 Viktor Hocelík (Ondřej Hertl), 23:02 Michal Skuhrovec, 28:50 Lukáš Pudil (Petr Chládek), 33:33 Ondřej Hertl (Daniel Hulič), 48:32 Viktor Hocelík (Ondřej Hertl), 61:45 Tomáš Skalitz (Vladimír Běhavý)

V pokračování série zase úvod zápasu vyšel lépe bivojům, když se ve 24.minutě ujali vedení 5:2. Jenom škoda, že Litvínov nevyužil své šance v závěru druhé a v úvodu třetí třetiny. Vinohrady poté po neustálém dobývání litvínovské branky nakonec výsledek otočili ve svůj prospěch - 6:7.

TJ Sokol Královské Vinohrady - SK Bivoj Litvínov 7:6 (2:2, 1:3, 4:1)

branky (asistence): 12:02 Ondřej Hertl (Daniel Hulič), 15:45 Viktor Hocelík (Ondřej Hertl), 21:00 Daniel Hulič (Ondřej Hertl), 21:13 Ondřej Kašpárek, 23:08 Viktor Hocelík (Petr Chládek), 59:42 Ondřej Kašpárek (Daniel Hulič)

Bivojové se soustředí na pokračování této série, a jistě se již nemohou dočkat až zase vyběhnou na hřiště k dalšímu zápasu..

Vzájemné zápasy:

Základní část: 9 výher - 9 proher.. celkem bodů 26:28 (skóre 106:110)

2005/06: 6:7 – 4:5,2006/07: vinohrady hráli superligu,2007/08: 4:7 – 7:6p., 2008/09: 2:9 – 5:7, 2009/10: 6:7p. – 4:2,2010/11: 6:5 – 5:4p., 2011/12: 7:6p. – 7:5, 2012/13: 8:5 – 12:9, 2013/14: 6:4 – 7:8p.

2015/16: 3:6 – 7:8

Play-off 2006, čtvrtfinále:1:2 (10:4, 3:6, 4:5)

Play-down 2016: 6:5p. - 6:7

Na domácím hřišti ve sportovní hale u Koldomu se Litvínov představí takto: v sobotu 2.dubna od 19:30 a v neděli 3.dubna od 19:30 hodin. Druhé kolo play-down se hraje na čtyři vítězné zápasy, a vítězný tým této série bude hrát baráž o poslední volné místo pro příští ročník superligy s poraženým finalistou první ligy. Poražený rovnou sestupuje do první ligy.