pondělí 4.4.2016

Play-down o udržení nejvyšší florbalové soutěže - pátý zápas - v úterý pátého dubna od 20:00 hodin!

Bivojové úvodní zápas na svém hřišti vyhráli. Nedělní odvetu ale lépe zvládli Královské Vinohrady. Série se tak přesouvá zpátky do Prahy za nerozhodného stavu 2:2 v sérii. Ve sportovní hale v pražských Riegrových sadech je začátek zápasu stanoven na 20:00 hodin.

V prvním letošním vzájemném zápase v Praze bivojové po špatném výkonu nestačili na Vinohrady v poměru 3:6. Ve druhém pak litvínovští borci před domácím publikem byli lepším týmem, ale nakonec prohráli těsně 7:8. To bylo ještě v základní části florbalové superligy.

V rámci superligového play-down se pak Litvínov v Praze představil na Velký pátek a o velikonoční pondělí. Litvínov tam nejprve vyhrál 6:5 v prodloužení, ale další zápas nezvládl a prohrál 6:7.

V pokračování série v Litvínově se historie téměř zopakovala. V úvodním zápase Litvínov již prohrával 3:5, ale utkání ještě otočil a vyhrál stejně jako v Praze 6:5 brankou v prodloužení. Další zápas však opět opanoval jejich soupeř a po výhře 4:2 tak srovnal stav série hrané na čtyři vítězné zápasy na 2:2.

V prvním sobotním zápase sice bivojové šli rychle do vedení, ale jejich soupeř během druhé třetiny otočil skóre na 1:2. Litvínov šel znovu do vedení na konci druhé části, když se během dvou střídání dvakrát prosadil Hertl. Ve třetí třetině Vinohrady postupně otočily skóre až na 3:5. V závěru třetí části pak dvakrát a v obou případech ve hře bez brankáře skóroval Hocelík a Litvínovu se tak podařilo vyrovnat na 5:5. V prodloužení měl pak přesnou mušku i třetí člen elitní litvínovské formace Hulič, a zařídil tak další výhru v sérii - 6:5pp.

SK Bivoj Litvínov - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5p. (1:1, 2:1, 2:3, 1:0)

branky (asistence):03:55 Jan Werner (Vladimír Běhavý), 37:57 Ondřej Hertl (Daniel Hulič), 39:35 Ondřej Hertl (Daniel Hulič), 58:40 Viktor Hocelík (Daniel Hulič), 59:26 Viktor Hocelík (Ondřej Kašpárek), 67:34 Daniel Hulič (Ondřej Hertl)

V nedělním pokračování série úvod zápasu vyšel lépe hostujícím hráčům, když se už v 11.minutě ujali vedení 2:0. Tento stav vydržel až do 36.minuty, ve které Litvínov snížil na 1:2. Premiérová branka Ondřeje Tichého v superlize pak na začátku poslední části znamenala vyrovnání skóre na 2:2, ale bivojové se i nadále víceméně pouze bránili, a nechali svého soupeře v poklidu rozehrávat další své akce, což nakonec bohužel vedlo k dalším dvěma brankám do sítě jinak výborného Hrušky. Tentokrát se Litvínovu nedařilo ani ve hře bez brankáře - 2:4.

SK Bivoj Litvínov - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

branky (asistence):35:16 Daniel Hulič (Viktor Hocelík), 41:03 Ondřej Tichý (Ondřej Kašpárek)

Bivojové se soustředí na pokračování této série, s nadějí na možnost ukončení série ve čtvrtečním utkání před domácím publikem..

Vzájemné zápasy:

Základní část:9 výher - 9 proher.. celkem bodů26:28 (skóre 106:110)

2005/06: 6:7 – 4:5,2006/07: vinohrady hráli superligu,2007/08: 4:7 – 7:6p., 2008/09: 2:9 – 5:7, 2009/10: 6:7p. – 4:2,2010/11: 6:5 – 5:4p., 2011/12: 7:6p. – 7:5, 2012/13: 8:5 – 12:9, 2013/14: 6:4 – 7:8p.

2015/16: 3:6 – 7:8

Play-off2006, čtvrtfinále:1:2 (10:4, 3:6, 4:5)

Play-down 2016: 6:5p. - 6:7 - 6:5p. - 2:4

Na domácím hřišti ve sportovní hale u Koldomu se Litvínov představí ve čtvrtek 7.dubna od 20:00 hodin. Druhé kolo play-down se hraje na čtyři vítězné zápasy, a vítězný tým této série bude hrát baráž o poslední volné místo pro příští ročník superligy s poraženým finalistou první ligy. Poražený rovnou sestupuje do první ligy.