pátek 11.11.2016

Pražský START 98 nad síly Bivojů

V rámci 10. kola první ligy mužů zavítal do litvínovské Rico Bali Arény pražský Start 98. Tým, na který mají Bivojové výborné vzpomínky! V posledním vzájemném utkání domácí rozdrtili Start 13:1 a slavili historický postup do Extraligy. Česká nejvyšší soutěž je však již minulostí, a tak v tomto utkání patřil k mírnému favoritovi Start, který okupoval horní polovinu tabulky. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří měli v zádech dvě výhry a především podporu domácích fanoušků. V obrovské šanci se ocitl Gebhart, který tváří v tvář hostujícímu brankáři neuspěl. V další nadějné situaci se ocitl Pudil, za pár vteřin se neujala ani střela Chládka.

První úder domácích přišel  k radosti litvínovských diváků v 10. minutě. Skuhrovec M. vysunul perfektní přihrávkou do brejku Pudila, který chladnokrevně prostřelil Lupoměcha - 1:0! Vyrovnání přišlo o 3 minuty později. Hostující pointmaker Vavro šikovně tečoval Plíhalovu střelu za Holendova záda - 1:1. Poté došlo na hřišti k několika potyčkám. Nejprve putovali na trestnou lavici Kiprov a Pecháček, a když za chvilku doplnil svého kolegu Werner, měl Start k dispozici dlouhou přesilovku 4 na 3! Litvínovská trojice s přispěním Holendy hostům v podstatě nic nedovolila, a tak první část skončila nerozhodně.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji domácí. Skalitze však vychytal Lupoměch a za několik málo vteřin udeřilo z protiútoku na druhé straně! Vavro - 1:2! Na odpověď se nečekalo dlouho. Pohlednou akci druhé formace doklepával Pecháček a připsal si tak svojí letošní premiérovou branku - 2:2! Ve 24. minutě měli domácí výhodu přesilové hry. Bohužel ani jedna z několika střel z holí Černého a Hocelíka se neujala! Po domácí přesilovce došlo k tvrdému střetu hostujícího hráče s domácím brankářem Holendou! Tvrdý direkt jakoby schytal celý litvínovský tým! Nejprve Gebhart trefil z velké šance pouze břevno, pak však začala černá dvouminutovka domácích! Nejprve se přesně trefil Kiprov, poté po fatální chybě v rozehrávce skóroval Horálek, třetí hřebíček zatloukl Plíhal - 2:5! Knockout domácích dovršil o dvě minuty Vašíček - 2:6... Poté přišla pro Bivoje šance v podobě přesilové hry, která bohužel zůstala nevyužita. Hned po návratu hostujícího hráče přišel faul domácích a trestné střílení pro hosty, které chladnokrevně využil Šrámek - 2:7. Nejhorší třetina v sezoně pro domácí! Zarážející je také poměr střel a branek ve druhé části – střely 18:14 pro domácí, skóre 1:6 pro hosty!

Po průvanu v litvínovské šatně nastoupili domácí odhodláni s výsledkem něco udělat! Domácí naděje okamžitě zmrazil osmou brankou Vošta a vyhnal z branky Holendu - 2:8! Křest ohněm prožil Beránek, který musel okamžitě čelit trestnému střílení! Šrámek se nemýlil ani podruhé - 2:9! Domácí byli v těchto chvílích jako ochromeni, a tak trenér Kašpárek proházel sestavu a dal šanci hráčům širšího kádru. Utkání bylo rozhodnuto, domácí se snažili výsledek alespoň korigovat. Ve 46. minutě čelili Severočeši dalšímu oslabení. Beránek předvedl dva výborné zákroky a domácí čtveřice si připsala alespoň další dílčí úspěch - ubráněné oslabení! V 52. minutě padla nepopulární desítka, když se dalekonosnou střelou prosadil Konečný - 2:10! Domácí poháněni výbornými fanoušky neskládali zbraně. Skuhrovec M. našel úplně volného Fantu a ten se nemýlil - 3:10! Naděje na další snížení vzala další přesilová hra hostů po vyloučení Palušky. Domácí se s přehledem ubránili a vyrukovali na Start se šesti muži v poli! Drtivý tlak domácích umocnilo ještě vyloučení Štylera. Nabídnutou přesilovku žlutě odění domácí perfektně využili! Skuhrovce K. nejprve perfektně vychytal Lupoměch, jeho druhou střelu však do prázdné branky pohotově dorazil Černý a uzavřel skóre zápasu na 4:10!

Branky Litvínova: 11. Pudil (Skuhrovec M.), 24. Pecháček (Kozlík), 56. Fanta (Skuhrovec M.), 60. Černý (Skuhrovec K.)

Nejlepší hráči utkání: Fanta - Šrámek

Nyní zajíždějí domácí borci na horkou palubovku Svitav. Doufejme, že zapomenou na nepovedené utkání se Startem a navážou na vyhraná utkání s Havířovem a Karlovými Vary.

Na domácí palubovce se tým představí opět ve čtvrtek 17.11. , kdy od 16 hodin vyzve ambiciózní Hattrick Brno, který patří mezi nejlepší prvoligové týmy!